Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Starostwo wyremontuje przasnyską drogę

2016-05-31 16:22:17 (ost. akt: 2016-05-31 16:26:06)

Podziel się:

Ulica Żwirki i Wigury w Przasnyszu do remontu. Tak zadecydował marszałek województwa mazowieckiego na wniosek starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego. Jak informowaliśmy, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski zabiegał u marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika o remont odcinka drogi Żwirki i Wigury w Przasnyszu, do skrzyżowania w Zawadkach (newralgiczny odcinek drogi wojewódzkiej). Starania starosty okazały się skuteczne.

Do 31 sierpnia ma zostać zrealizowany remont nawierzchni jezdni, natomiast w przyszłym roku zostaną wykonane chodniki oraz ścieżka rowerowa na całym odcinku. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, który jest właścicielem drogi, już ogłosił przetarg na realizację inwestycji.
- Przy okazji jednej z wizyt na terenie naszego powiatu, podczas wizji lokalnej na miejscu, marszałek Adam Struzik zaakceptował dodatkowo propozycję starosty Zenona Szczepankowskiego, aby w ramach remontu tego odcinka drogi, wykonać dodatkowo chodniki i ścieżkę rowerową - informuje rzecznik prasowy starostwa, Sławomir Czaplicki.
Pod chodniki i ścieżkę konieczny będzie częściowy wykup gruntów sąsiadujących z drogą ze względu na usytuowanie drogi oraz przepisy dotyczące dróg wojewódzkich. Dlatego też w tym roku zostanie wykonana gruntowna modernizacja pasa drogowego, a w przyszłym druga część zadania.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rob #2002835 | 89.230.*.* 1 cze 2016 15:48

    Wreszcie coś pan starosta i starostwo zrobi dla Przasnysza pożądnego

    ! - + odpowiedz na ten komentarz