Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pościg i strzały – jak w amerykańskim filmie

2016-06-02 12:00:16 (ost. akt: 2016-06-02 08:39:52)

Podziel się:

Sceny jak z amerykańskiego filmu – najpierw pościg, potem strzały w kierunku kierowcy, ucieczka i zatrzymanie szaleńca. Takie sytuacje nie zdarzają się często w Przasnyszu. A jednak. W zeszły piątek funkcjonariusze przasnyskiej policji wstrzymali oddech...Nie pomogła blokada ani strzały w koła samochodu.

Do pościgu za szalonym kierowcą doszło w piątek, 27 maja. Podczas kontroli drogowej w Bogatem policjanci z Przasnysza zauważyli samochód bez przedniego zderzaka. Dali sygnał kierowcy, by zatrzymał samochód. Jednak ten przejechał obok jak gdyby nigdy nic, po czym wcisnął gaz, przygotowując się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg.
- Jazda kierowcy renaulta była szaleńcza i niebezpieczna. Kilka kilometrów dalej funkcjonariusze z prewencji zorganizowali blokadę. Jednak i to nie zmusiło kierującego do zatrzymania. Ledwo ominął radiowóz, potem jechał wprost na policjanta, który w ostatniej chwili odskoczył - relacjonuje Ewa Śniadowska, rzecznik KPP w Przasnyszu.
Uciekał w stronę lasu

Pościg trwał dalej. Kierujący w ogóle nie reagował na polecenia do zatrzymania.
- Nadal uciekał, łamiąc wszystkie przepisy ruchu drogowego. Podczas dalszego pościgu, aby zmusić kierującego do zatrzymania, jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych, a następnie kilka w kierunku tylnych kół renault. Jednak i to nie skłoniło kierującego do zatrzymania. Nadal uciekał polnymi drogami, polami uprawnymi i łąkami w kierunku lasu. Tam porzucił samochód i uciekł w głąb lasu. Policjanci przeszukali teren, jednak "piratowi drogowemu" udało się uciec. Wolnością nie cieszył się zbyt długo, bo już następnego dnia rano został zatrzymany -dodaje rzeczniczka.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a jak się okazało 45-letni przasnyszanin posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Wobec 45 - latka sędzia wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB