Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Przebudowa Gołymińskiej i mostu na Orzycu

2016-06-03 08:38:41 (ost. akt: 2016-06-03 08:42:23)

Podziel się:

Powiat przasnyski planuje budowę dróg powiatowych. Przygotowuje dokumentację pod budowę mostu na Orzycu w gminie Chorzele, a także planuje przebudowę ulicy Gołymińskiej w Przasnyszu. Projekty te są w fazie dokumentacji i czekają na pozyskanie dofinansowania.

Powiat Przasnyski w partnerstwie z gminą Przasnysz wykona inwestycję drogową. Gmina Przasnysz buduje swój odcinek drogi Przasnysz – Leszno – Gostkowo, a powiat drogę powiatową do Krasnego i Mosak. Inwestycja jest już po przetargu. Przetarg pozwolil zmniejszyć koszt o 295 000, dlatego dotacja celowa wyniesie 377 000 złotych - mówi dyrektor Pióro z Powiatowego Zarządu Dróg. Droga zostanie przebudowana w roku 2016. Dokumentacja przygotowywana jest również na drogę Małowidz- Olszewka- Parciaki i przebudowę mostu na Orzycu.

W 2016 r. przygotowana zostanie tylko dokumentacja umożliwiająca staranie się o dotację.
- Most, o którym mowa ma już 32 lata, powstał w 1984 roku. Co roku usiłujemy przebudować zgodnie ze standardami jeden most, w tamtym roku udało nam się zrobić dwa – dodaje Pióro. Kolejne plany drogowe starostwa to skrzyżowanie ulicy Gołymińskiej i Leszno. - Ta inwestycja jest dopiero w fazie projektowania, pracują nad nią projektanci. Będzie tam mały problem, bo ulica na pewnym odcinku będzie bardzo wąska, trzeba pomyśleć nad organizacją ruchu – mówi Pióro.

Her

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB