Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

2016-06-06 15:06:10 (ost. akt: 2016-06-06 15:49:02)

Podziel się:

Tegoroczny Ogólnopolski Głos Profilaktyki w powiecie przasnyskim odbył się podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowanego na placu szkolnym w Romanach Seborach. Wspólnie świętowało około 300 osób.

Na placu szkolnym w Romanach Seborach policjanci wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Wójta Gminy Krzynowłoga Mała, samorządowców, nauczycieli oraz rodziców z okazji „Międzynarodowego Dnia Dziecka”. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi: zabawki pneumatyczne, konkursy, malowanie buzi, tunele animacyjne .

Dużym zainteresowaniem ciszyło się stoisko przygotowane przez policjantów, gdzie można było obejrzeć radiowozy policyjne , sprzęt i umundurowanie. Policjanci podczas pikniku rozmawiali z dziećmi i rodzicami o profilaktyce uzależnień, promując w ten sposób życie bez nałogów, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Uczestniczący w pikniku samorządowcy, młodzież, nauczyciele i rodzice prezentowali napisane na kartonach hasła profilaktyczne zachęcając do udziału w happeningu.

Punktualnie o godzinie 12:00 odczytano Apel społeczności PaT „Profilaktyka a Ty” o treści:

„ Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą”.

W tym dniu wszystkie dzieci uczestniczące w pikniku otrzymały od organizatorów słodki poczęstunek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB