Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

„Przaśnik” dla Edwarda Lamenowicza

2016-06-08 09:46:29 (ost. akt: 2016-06-08 09:58:25)

Podziel się:

Zgodnie z tradycją przed Dniami Przasnysza po raz szesnasty wręczono nagrodę Przaśnika. Otrzymał ją, decyzją zebrania walnego TPZP, Edward Lemanowicz.

- Otrzymałem nagrodę Przaśnika za rok 2016 - jest to dla mnie wielkim wyróżnieniem, które przyjmuję z ogromnym wzruszeniem i głęboką wdzięcznością. Tym większym, że została przyznana za zasługi dla Ziemi Przasnyskiej, w dziedzinach naukowej, oświatowej i kulturalnej oraz gospodarczej. Odbierając gratulacje, pamiętam, że jest to nie tylko mój sukces osobisty, ale zawdzięczam go pomocy przyjaciół , bliskich i współpracowników – mówił laureat tegorocznego „Przaśnika”.

Z Ziemią Przasnyską Edward Lemanowicz związał się w latach 60-tych. Zaczynał pracę jako nauczyciel matematyki i fizyki w Zespole Szkół Zawodowych w Przasnyszu, później wiele lat dyrektorował tej placówce. Za jego kadencji rozbudowano szkołę o nowe sale lekcyjne, bibliotekę, świetlicę, warsztaty. Doskonałe relacje z zakładami pracy i jednostką wojskową spowodowały, że uczniowie mogli odbywać w nich swoje praktyki. Edwardowi Lemanowiczowi powierzono na 10 lat funkcję przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Przasnyszu. Rada wtedy liczyła 45 radnych, którzy pracowali społecznie.

- Swoje życie związałem z nauczaniem i środowiskiem nauczycielskim, jestem związany z ZNP. Pracowałem jako prezes główny ogniska związkowego, członek okręgu i członek zarządu głównego – mówi Edward Lemanowicz.
Już na emeryturze Edward Lemanowicz zainicjował spisanie szkicu z dziejów Szkolnictwa Zawodowego, z okazji 90. –lecia szkolnictwa i 50- lecia powstania technikum. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą odznaką zasłużony działacz kultury. Złotą odznaką PTTK.
- Nagroda „Przaśnika” jest uhonorowaniem mojego wkładu. Serdecznie dziękuję zarządowy TPZP za przyznanie mi nagrody i wszystkim, którzy na mnie głosowali – dodaje Lemanowicz.
Nie zabrakło podziękowań i gratulacji laureatów „Przaśnika”, starosty Szczepankowskiego, burmistrza Trochimiuka czy pani Jolanty Kaczorek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB