Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

2016-06-13 19:26:58 (ost. akt: 2016-06-13 19:27:27)

Podziel się:

W ostatnich tygodniach uczniowie z terenu całej gminy Przasnysz brali udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez samorząd gminny. Zabawa ta była możliwa dzięki dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wręczenie nagród odbyło się 4 czerwca podczas pikniku rodzinnego w Lisiogórze.

Konkurs zatytułowany „Poznaj bioróżnorodność Gminy Przasnysz” miał na celu przybliżenie najmłodszym pokoleniom bogactwa przyrodniczego, które można znaleźć na terenie gminy. Startować w nim mogli uczniowie ze wszystkich typów szkół gminnych. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI szkół podstawowych, a także klasy gimnazjalne.

Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia związane z bioróżnorodnością, zmianami klimatycznymi i ochroną przyrody na terenie gminy Przasnysz. W szczególności obejmowała: rozpoznawanie gatunków roślin oraz zwierząt i wskazywanie ich roli w lokalnych ekosystemach; ochronę gatunkową, siedliska, zbiorowiska oraz krajobraz gminny; opis gatunków roślin i zwierząt najbardziej narażonych na zmiany klimatyczne; ochronę lokalnej przyrody.

W konkursowe szranki stanęło łącznie 177 uczniów, a 39 z nich uzyskało tytuł laureata. Najlepsi mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody: za zwycięstwo oferowane było urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka, skaner); za drugie miejsce można było liczyć na tablet, a za trzecie – na plecak turystyczny. Za udział w zabawie każdy uczestnik otrzymał ponadto sadzonkę świerku.

Uczestnicy rozwiązywali testy składające się z pytań zamkniętych i otwartych. Konkurs rozstrzygany był oddzielnie w każdej szkole.

Ufundowane nagrody współfinansował w 90 % Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB