Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

2016-06-19 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-17 11:29:20)

Podziel się:

OSP Jednorożec zdobyła II miejsce w naszym plebiscycie na Najpopularniejszą Jednostkę OSP w powiecie przasnyskim. W imieniu jednostki dyplom odebrał w niedzielę, 12 czerwca przedstawiciel OSP Jednorożec Edward Mordwa. Ochotnicy przegrali z OSP Rycice dosłownie kilkoma głosami, ale i tak radość z zajęcia II miejsca była wielka.

Oprócz dyplomu na ręce przedstawciciela jednostki trafiły koszulki z napisem "Strażakiem się jest, a nie bywa" ufundowane przez Gminę Jednorożec.
- Uhonorowanie naszej jednostki OSP Jednorożec za zajęcie II miejsca zobowiązuje nas ochotników - strażaków, do jeszcze bardziej wzmożonego zaangażowania się w niesienie pomocy innym w myśl naszego strażackiego hasła: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - powiedział Edward Mordwa z OSP Jednorożec. Podziękował wszystkim mieszkańcom za oddanie głosów w plebiscycie i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się zdobyć podium. Podkreślił, że różnica głosów między Jednorożcem a Rycicami była niewielka - raptem kilka esemesów - i pogratulował wygranej kolegom z sąsiedniej jednostki.
Na miejscu wyszło na jaw, że niebawem jednostka otrzyma nowe nożyce do akcji ratunkowych. Potwierdził to wójt gminy Jednorożec Krzysztof Stancel.
- Tak, to prawda. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nożyc dla OSP Jednorożec. Poprzednie już straciły okres ważności, a nowe to koszt rzędu 60 tys. zł. - powiedział wójt.
To jednak nie koniec niespodzianek. Podczas składania gratulacji na scenę wszedł przedstawiciel BS w Przasnyszu, który nieoczekiwanie wręczył strażakom czek na 500 zł. Można zatem powiedzieć, że dla strażaków - ochotników z Jednorożca był to szczęśliwy dzień.
OSP Jednorożec jest jednostką wpisaną do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W ubiegłym roku do zdarzeń ochotnicy wyjeżdżali 115 razy. Otrzymali też dotację na działalność w wysokości 21 tysięcy zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB