Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zaręby trzecie na Mazowszu

2016-06-21 13:39:52 (ost. akt: 2016-06-21 13:40:49)

Podziel się:

Na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce odbył się finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Rejon ostrołęcki reprezentowały dziewczęta z zarębskiego gimnazjum.

W trzydniowych zmaganiach wzięło udział siedem zespołów podzielonych na dwie grupy. Zawodniczki z Zarąb trafiły do grupy z dziewczętami z Ząbek i Ciechanowa. Organizator zdecydował, że mecze będą trwały 2x12 minut. Mimo szczęśliwego losowania niesprzyjającą okolicznością było to, że w tym samym czasie, w Przasnyszu, odbywały się Mistrzostwa Mazowsza w koszykówce dziewcząt, w których brała udział część piłkarek nożnych.
W pierwszym meczu turnieju zarębianki pokonały dziewczęta z Ciechanowa 3:0, a w kolejnym piłkarki z Ząbek 2:1. Dwoma wygranymi dziewczęta z powiatu przasnyskiego zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i tym samym znalazły się w czwórce turnieju. W półfinale gimnazjalistki z Zarąb zmierzyły się z koleżankami ze Szczutowa. Niestety po wyrównanym spotkaniu nasze dziewczęta musiały uznać wyższość szczutowskich gimnazjalistek i zadowolić się walką o brązowy medal.
W ostatnim meczu futbolistki z Zarąb powtórnie spotkały się z grupowymi rywalkami, dziewczętami z Ząbek. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, który kosztował dużo nerwów zarówno zawodniczki, jak i trenerów zwycięsko wyszła zarębska drużyna. Pokonując gimnazjum z Ząbek 2:1, dziewczęta z Zarąb odniosły ogromny sukces zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Mazowsza. Było to bardzo miłe zaskoczenie, zwłaszcza że szkoła w Zarębach nie posiada boiska ,,Orlik”, na którym mogłaby trenować.
Klasyfikacja końcowa:
1.Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Radomiu
2.Publiczne Gimnazjum w Szczutowie
3.Publiczne Gimnazjum w Zarębach
4.Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Ząbkach
5.Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Ciechanowie
6.Publiczne Gimnazjum w Jeruzalu
7.Publiczne Gimnazjum w Nadarzynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB