Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Ireneusz Majkowski – Sołtys Roku

2016-06-21 13:42:55 (ost. akt: 2016-06-21 13:43:42)

Podziel się:

W Senacie Rzeczpospolitej Polskiej wręczono nagrody 14. edycji konkursu „ Sołtys Roku” organizowanego przez redakcję „ Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. We wtorek 14 czerwca nagrodę odebrał Ireneusz Majkowski, sołtys Lisiogóry.

Ireneusz Majkowski sołtysem został, mając 22 lata i jest nim już 44 rok. Przez ten czas zmienił się ustrój, włodarze gminy. Od 1990 roku gmina jest nie tylko jednostką terytorialną a samorządem, zmieniło się przede wszystkim oblicze Lisiogóry.
Wcześniej sołtysem w Lisiogórze był Józef Bieraga ( również przez wiele lat). Laureat nie jest rdzennym mieszkańcem wsi. Od 1970 r. osiadł w Lisigórze w gospodarstwie wujostwa. Pochodzi z Oględy.

- Niektórzy mieszkańcy po objęciu przez niego funkcji sołtysa sarkastycznie mówili: - Młody gówniarz, przyszedł do Lisiogóry i będzie wsią rządził”. Pełni tę swoją funkcję chyba z wielkim sercem i oddaniem skoro społeczność wsi tyle lat okazuje mu zaufanie. Widząc zaangażowanie i rozwagę, społeczność lokalna wybrała pana Ireneusza pięciokrotnie radnym gminnym - wspomina Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Ponadto jest członkiem Zarządu Spółek Wodnych, członkiem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz ,członkiem Rady Banku Spółdzielczego, członkiem Rady Parafialnej, 12 lat był ławnikiem Sądu Rejonowego w Przasnyszu. W czasie sołtysowania Ireneusz pracował z trzema naczelnikami: Janem Sikorskim, Kazimierzem Słomskim, Stanisławem Nasiadko i dwoma wójtami: Janem Wołoszem i Grażyną Wróblewską.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB