Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

37-letni mężczyzna utonął ratując innych

2016-06-27 20:14:14 (ost. akt: 2016-06-27 20:17:49)

Podziel się:

Po sąsiedzku doszło do tragedii. Sezon jeszcze dobrze się nie rozpoczął a woda ma już pierwsze ofiary. Tego samego dnia, w powiecie makowskim zginął 37-letni mężczyzna, który próbował ratować inne osoby.

Kolejne ofiary kąpieli, kolejne trzy tragedie wydarzyły się w miniony weekend na Mazowszu. Od początku roku policjanci odnotowali już 17 utonięć. By uniknąć takich tragedii, by maksymalnie ograniczyć ryzyko niebezpiecznych sytuacji podczas letniego wypoczynku mazowieccy policjanci przypominają o kilku zasadach, które każdy powinien stosować.

W ostatnim okresie pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą i kąpieli. Jednak wiele osób- mimo apeli policjantów- wciąż zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a czasem wręcz z premedytacją je lekceważy. Efekty takich zachowań często bywają tragiczne.

Kolejne trzy utonięcia policjanci odnotowali w miniony weekend. W piątek, w powiecie płockim 59 letni mężczyzna utonął w stawie. W niedzielę, w powiecie węgrowskim w miejscu gdzie obowiązuje zakaz kąpieli utonął 20-latek. Tego samego dnia, w powiecie makowskim zginął 37-letni mężczyzna, który próbował ratować z topieli inne osoby.

Wystrzegajmy się dzikich kąpielisk, których nie brakuje również w naszym powiecie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB