Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Zdecydowanie mniej uczniów w nowym roku szkolnym

2016-07-01 09:13:08 (ost. akt: 2016-07-01 09:15:38)

Podziel się:

Gmina powiatu przasnyskiego tak jak większość w całym kraju borykają się z odwróconą reformą sześciolatków. Niektóre szkoły będą świecić pustakami, rekrutacja do klas pierwszych skończyła się z wynikiem zerowym.

Dyrektorzy planując pracę szkoły musieli się nieźle nagłowić, aby zapewnić pracę wszystkim zatrudnionym. W pierwszej kolejności, wypchnięto osoby, które mają już prawa emerytalne.

Przasnysz
- W Szkole Podstawowej Nr 1 powstaną 3 klasy pierwsze a w Szkole Podstawowej Nr 2 jedna klasa pierwsza. W roku szkolnym 2016/2017 w obydwu szkołach będzie mniej o osiem oddziałów klas pierwszych. W roku szkolnym 2015/2016 w klasach pierwszych uczyło się 270 dzieci (166 – SP Nr 1, 104 – SP Nr 2). Natomiast na rok szkolny 2016/2017 zapisane jest 94 dzieci (70 - SP Nr 1, 24 - SP Nr 2), czyli mniej o 176 dzieci. Wśród dzieci, które pójdą do klasy pierwszej są również sześciolatki- wyjaśnia Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza
Siedmioro nauczycieli w Przasnyszy w roku szkolnym 2016/2017 będzie pracować w niepełnym wymiarze.
-Ośmiu nauczycieli zostanie zwolnionych na podstawie art. 20 Karty Nauczyciela – są to nauczyciele, którzy mogą skorzystać z uprawnień emerytalnych, w tym: pięciu nauczycieli gimnazjum – uprawnienia emerytalne, jeden nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 – uprawnienia emerytalne, dwoje nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 2 – uprawnienia emerytalne. Ponadto z dwoma nauczycielami, którzy byli zatrudnieni na czas określony w Szkole Podstawowej Nr2, nie zostanie przedłużona umowa - dodaje burmistrz.

Chorzele
W Chorzelach w roku szkolnym 2016/2017 będą o 4 oddziały klas pierwszych mniej niż w roku szkolnym 2015/2016.
W szkole w Chorzelach powstaną dwie klasy, i po jednej w Krzynowłodze Wielkiej, Duczyminie i Zarębach. Nie utworzono klas pierwszych w SP w Krukowie i SP w Pościeniu Wsi. W porównaniu do roku ubiegłego w klasach pierwszych będzie o 81 dzieci mniej. W przyszłym roku szkolnym w klasach pierwszych będzie jedenaścioro uczniów w wieku 6 lat. Tylko jeden nauczyciel przeszedł na emeryturę. Nie wpłynęły do Urzędu Miasta i Gminy Chorzele wnioski od dyrektorów szkół dotyczące rocznych urlopów. Urlop dla poratowania zdrowia jest udzielany tylko i wyłącznie na wniosek nauczyciela.

Krasne
W szkole podstawowej w Zielonej powstanie jedna klasa pierwsza , czyli analogicznie jak w latach poprzednich. Do klasy I pójdzie 4-ro sześciolatków.Nikt w naszej szkole nie straci etatu oraz nikt nie idzie na urlop zdrowotny. Klasa w porównaniu do roku poprzedniego jest bardzo nieliczna. W minionym roku w klasie pierwszej rozpoczęło naukę , dla porównania , 19-oro dzieci – Zdzisława Pluciennik, dyrektor szkoły w Zielonej
W Krasnem w szkole podstawowej powstanie tylko jedna klasa . Jest to o jedną klasę mniej niż w ubiegłym roku. Wśród uczniów będą sześciolatki. Wszyscy nauczyciele zatrudnię otrzymają swoje pensum. Nikt nie straci pracy, arkusz organizacyjny został tak skonstruowany pozytywnie dla wszystkich nauczycieli informuje Iwona Pikus , dyrektor Szkoły w Krasnem.

Czernice Borowe
W szkołach prowadzonych przez Gminę Czernice Borowe , podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym zostaną utworzone dwie klasy pierwsze. Liczba uczniów jest nieco mniejsza niż w roku ubiegłym.
W klasie pierwszej w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych na 14 uczniów 6 uczniów będą stanowili sześciolatkowie. W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie będzie 6 uczniów wszyscy w wieku 6 lat.
- Wszyscy nauczyciele dotychczas zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin zachowują pensum. Jeden nauczyciel przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia od kwietnia br- informuje Sekretarz Urzędu.
W maju zostały zatwierdzone arkusze organizacyjne na rok szkolny 2016/2017. Gimnazjum im.21 Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych w 6 oddziałach naukę będzie pobierało 119 uczniów. W szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych w klasach I-VI będzie 150 uczniów oraz 69 dzieci w wieku 3-6 lat w oddziałach przedszkolnych. Łącznie 12 oddziałów,W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie w klasach I-VI 41 uczniów oraz 17 dzieci w wieku 3-5 lat. Liczba oddziałów -4. Nauka odbywa się w klasach łączonych.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wykształcenie boli #2028250 | 95.49.*.* 16 lip 2016 22:39

    szkoły świecą pustakami? Z gazobetonu czy cementowymi?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz