Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Monitoring rozwiązał kilka problemów

2016-07-06 18:11:40 (ost. akt: 2016-07-06 18:12:36)

Podziel się:

Policjanci z Chorzel mówią zgodnie – monitoring to strzał w dziesiątkę! Kierowcy jeżdżą wolniej i uważniej, ponieważ wiedzą, że są pod okiem kamer. W takich warunkach znacznie rzadziej dochodzi do stłuczek, wypadków, ale także… kradzieży.

Monitoring w Chorzelach sprawdził się już w niejednej sytuacji. Nagrania z komisariatu policji w Chorzelach pomagały w wyjaśnianiu okoliczności wypadków, kolizji czy podczas kradzieży. Jeden z pracowników komisariatu stale obserwuje newralgiczne miejsca w mieście. Dzięki temu policjanci błyskawicznie mogą zjawić się w konkretnym miejscu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Latem przez Chorzele przejeżdżają tysiące samochodów w kierunku Mazur. Dzięki monitoringowi czas reakcji służb mundurowych czy pogotowia jest znacznie krótszy.
- Jest też druga strona medalu: obecność kamer zniechęca potencjalnych sprawców do dewastacji różnych urządzeń na terenie miasta. Dzięki temu ławki, huśtawki czy różnego rodzaju instalacje po prostu nie są niszczone przez wandali.

Gmina nie traci pieniędzy na niepotrzebne i złośliwe naprawy aktów wandalizmu – informuje Monika Sobierajewska, rzecznik UMiG w Chorzelach
- Pomysł z utworzeniem systemu monitoringu bardzo wpłynął na poprawę bezpieczeństwa. Wiele nagrań pomogło nam podczas wyjaśniania różnego rodzaju zajść na terenie miasta. Chciałbym, aby zasięg naszego systemu został rozszerzony o ulicę
Szkolną. Cieszymy się, że władze gminy wspierają nas i że zawsze możemy liczyć na pomoc oraz zrozumienie – twierdzi Dariusz Andrzejewski, komendant komisariatu policji w Chorzelach.
- Monitoring bardzo dobrze się sprawdza i warto pomyśleć o instalacji kamer także w innych punktach miasta- zapowiada burmistrz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB