Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Noc Świętojańska w Chorzelach

2016-07-08 11:12:34 (ost. akt: 2016-07-08 11:24:27)

Podziel się:

Bose stopy, wianki na głowie i długie suknie w kolorze czystej bieli – tak wystąpiły kobiety z zespołu Dziewanny podczas II Chorzelskiej Nocy Świętojańskiej. W imprezie uczestniczyło ponad dwustu mieszkańców gminy Chorzele. Od juniora do seniora.

Impreza cieszy się coraz większą popularnością i sympatią. Być może dlatego, że każdy czuje się na niej swobodnie, a różnice międzypokoleniowe nie są tutaj widoczne. W ramach imprezy na scenie spotykają się zarówno młodzi, jak starsi artyści z terenu gminy. Tak było i w tym roku.

Mieszkańcy gminy Chorzele uczestniczyli już w II Chorzelskiej Nocy Świętojańskiej. Impreza rozpoczęła się od przemarszu z Rynku Miejskiego nad zalew w Chorzelach. Gości prowadziła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Sylwestra Stolarczyka.

Mieszkańcy mogli odpocząć nad zalewem podczas występów. Swoje talenty zaprezentował Klub Seniora z Chorzel (zespół Ale Ale Babki).

- Podczas występu seniorki miały na głowach uplecione przez siebie wianki z żywych kwiatów, w których prezentowały się zjawiskowo. Wyjątkowy występ zaprezentował także zespół Dziewanny pod kierunkiem Barbary Milewskiej. Kobiety zadbały o urokliwą i romantyczną prezencję. Każda ze śpiewających miała na sobie biały strój. Długie i zwiewne spódnice romantycznie unosiły się na czerwcowym wietrze. Nie zabrakło Chorzelskiej Kapeli Biesiadnej, która zachęcała do wspólnych śpiewów - relacjonuje Monika Sobierajewska z Chorzel.

Tradycyjnie odbył się także konkurs na najpiękniejszy wianek Nocy Świętojańskiej. Zgodnie z tradycją wianki zostały wrzucane do wody. Każdy miał też okazję poczęstować się posiłkiem.

- Jak zwykle członkowie Klubu Seniora z wielką energią porywali siedzących do tańca. Biesiadę poprowadziła znana wszystkim kapela. Ci którzy pozostali do końca, mogli cieszyć się widokiem rozśpiewanych i roztańczonych mieszkańców Chorzel.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB