Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zielone światło dla dalszych działań

2016-07-11 16:09:46 (ost. akt: 2016-07-11 16:11:09)

Podziel się:

Rada Powiatu Przasnyskiego udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Przasnyskiego z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok. Podstawą do udzielenia absolutorium było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu, przedstawionego przez Zarząd Powiatu.

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu, której przewodniczy radny Janusz Osiadacz, na podstawie przeprowadzonej analizy w zakresie realizacji budżetu przez Zarząd Powiatu i pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, wystąpiła do Rady Powiatu z wnioskiem o udzielenie Zarządowi Powiatu absolutorium w związku z działalnością finansową za 2015 rok. Rada Powiatu Przasnyskiego opowiedziała się za udzieleniem absolutorium.

Powiat przasnyski realizuje szereg potężnych inwestycji infrastrukturalnych i od początku istnienia, mimo ogromnych nakładów finansowych na inwestycje, prowadzi racjonalną gospodarkę finansową oraz posiada zrównoważony budżet.
Przypomnijmy, że powiat przasnyski podtrzymał I miejsce w Polsce wśród powiatów
w rankingu pozyskiwania i wydatkowania środków unijnych przez polskie samorządy, które zajmuje od początku obecności Polski w Unii Europejskiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB