Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Chorzelach

2016-07-12 11:33:36 (ost. akt: 2016-07-12 11:34:54)

Podziel się:

W Chorzelach z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorzel z Michałem Wiśnickim na czele, odbył się koncert polskiego zespołu muzycznego Raz Dwa Trzy. Jest to już kolejna propozycja mieszkańców Chorzel, którzy działają na rzecz szeroko pojętego rozwoju miasta i gminy Chorzele oraz całego północnego Mazowsza – przede wszystkim w takich obszarach jak kultura, turystyka, ochrona dziedzictwa kulturowego i narodowego, rozwój dzieci i młodzieży.

Koncert miał miejsce na terenie dawnej chorzelskiej mleczarni, z racji tego, że w tym roku obchodzone jest 50-lecie przeniesienia produkcji SM „Mazowsze” do nowej siedziby. Zresztą okrągłych rocznic było więcej – samo TPCh obchodzi 10 lat działalności, a zespół – dopiero co świętował swoje 25-lecie.
O godzinie 18:00 prezes TPCh Michał Wiśnicki przywitał zgromadzoną publiczność. Opowiedział, w jakich okolicznościach doszło do pomysłu zaproszenia zespołu oraz przybliżył historię chorzelskiej mleczarni, a następnie zaprosił na koncert.
Lider zespołu Adam Nowak wraz z kolegami przez półtorej godziny swoimi tekstami i muzyką wzruszał chorzelską publiczność, skłaniał do przemyśleń, refleksji, ale także nie zabrakło sytuacji zabawnych.
Mieszkańcy Chorzel i przyjezdni goście byli w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani. Po koncercie wypowiadali się, że przeżyli niesamowite chwile. Świadczy także o tym fakt, iż zespołowi podziękowano na końcu aplauzem na stojąco.
Cieszyć się mogą chorzelanie, że w ich mieście tak prężnie i z pasją działają mieszkańcy skupieni w Towarzystwie Przyjaciół Chorzel, którzy mają wiele pomysłów, inicjatyw i pomimo utrudnień oraz przeszkód nie poddają się i dochodzą do ich realizacji.
Prezes Michał Wiśnicki pragnie podziękować za pomoc w organizacji tego wydarzenia: Spółdzielni Mleczarskiej „Mazowsze” – głównemu mecenasowi koncertu, bez której nie byłoby możliwe sfinansowanie całego przedsięwzięcia; Bankowi Spółdzielczemu w Chorzelach; właścicielom Zajazdu Sebory, spółce Rodana, właścicielom sklepu Elchamet w Chorzelach, firmie K&I Systemy Sceniczne oraz dyrektorom wszystkich szkół z Chorzel, a także placówki z Duczymina – za udostępnienie krzeseł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB