środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

UWAŻAJMY NA FAŁSZYWYCH POLICJANTÓW

2016-07-18 16:02:35 (ost. akt: 2016-07-18 16:03:11)

Podziel się:

Pomimo ostrzeżeń osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów .Wczoraj na terenie Przasnysza doszło do przestępstwa, którego sprawcą był mężczyzna podający się za policjanta. 76 letni przasnyszanin stracił 10000 złotych. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Fałszywy policjant dzwoni do wybranej, starszej osoby, przedstawia się jako funkcjonariusz Policji informując, że prowadzi sprawę oszustw dokonywanych na osobach starszych. Aktualnie rozpracowuje grupę przestępczą i prosi starszą osobę o współpracę i przekazanie pieniędzy osobie, która do niego się zgłosi. Gwarantuje zwrot pieniędzy zaraz po akcji ujęcia oszusta. Podczas rozmowy aby uwiarygodnić swoje działania prosi osobę z którą rozmawia aby zadzwoniła na numer telefonu 0997 i potwierdziła działania policji.

W ten sposób starszy człowiek jest przekonany, że pomaga Policji i uczestniczy w obławie zatrzymania groźnego przestępcy.

Wczoraj na terenie naszego miasta ofiarą takiego przestępstwa został 76 letni przasnyszanin, który wręczył oszustowi 10000 złotych, wcześniej zaciągając kredyt w banku.

Tego dnia mężczyzna nie był jedyną osobą do którego dzwonił oszust. Podobne telefony otrzymało również kilku innych seniorów, mieszkańców naszego miasta, którzy nie dali się oszukać.Przasnyska policja informuje, że policjant w cywilnym ubraniu podczas wykonywania swoich obowiązków jest zobowiązany przedstawić się i pokazać legitymację służbową w taki sposób aby można było odczytać zawarte w niej dane. W przypadku zatrzymania rzeczy policjant powinien zostawić pokwitowanie zawierające wykaz zatrzymanych rzeczy i informacje przez kogo zostały zatrzymane.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. podpis #2029668 | 95.49.*.* 19 lip 2016 22:24

    Na prawdziwych tez trzeba uważać, hehehe

    ! - + odpowiedz na ten komentarz