Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Afrykański pomór świń

2016-07-22 10:36:10 (ost. akt: 2016-07-22 10:37:49)

Podziel się:

Na podstawie informacji uzyskanych z wydziału zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i społecznych - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przasnyszu zwrócił się z wnioskiem o zwołanie posiedzenia roboczego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym była omówiona aktualna sytuacja w kraju po stwierdzeniu ogniska Afrykańskiego Pomoru Świń w gospodarstwie na terenie powiatu Hajnówka, woj. podlaskie.


- Omówione zostały działania podejmowane w celu minimalizacji ryzyka przeniesienia APS na teren powiatu przasnyskiego oraz zasady współpracy poszczególnych służb i samorządów przy likwidacji ewentualnego ogniska choroby – informuje Sławomir Czaplicki, ze starostwa powiatowego.

Nie stwierdzono żadnych przypadków ASF na terenie powiatu Przasnysz. Było to spotkanie robocze w związku z zagrożeniem przeniesienia choroby.
- Omówione zostały zasady współpracy poszczególnych służb i samorządów przy likwidacji ewentualnego ogniska choroby, wymagania odnośnie logistyki i zaopatrzenia w sprzęt i materiały, połączone z projekcją instruktażowych filmów i prezentacjami – informuje Jacek Pogorzelski, powiatowy lekarz weterynarii w Przasnyszu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB