Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Przasnyszanie na wysokim poziomie

2016-07-25 16:03:41 (ost. akt: 2016-07-25 16:06:09)

Podziel się:

W trzecim turnieju naszej letniej serii uczestniczyło 11 par. Jak na wakacje, to nie jest jeszcze tak źle. Tego wieczoru wyniki na podium były bardzo wyrównane. Ostatnio dwa razy z rzędu zaskoczyli nas Urszula Wasilewska z Januszem Krzykowskim, którzy od początku serii plasowali się na podium.

Tym razem jednak niespodzianka wyszła od kogoś innego. Andrzej Mazur z Janem Milewskim zwyciężyli rezultatem 56,21%. Nie są to wprawdzie (JESZCZE nie są) zawodnicy z takimi umiejętnościami jak Bogdan Jaskulski z Jerzym Sadowskim, czy też nasza legendarna para, Jan Domański z Jerzym Cichowskim, ale jak jeszcze nieco potrenują technikę i będą mieli opanowany system licytacyjny, to niewykluczone, że całkiem mocni gracze z nich będą... Tym bardziej, że zaskoczyli nas tego wieczoru aż dwa razy, ale o tym za chwilę. Niewiele do wygranej zabrakło ciechanowianie, Sławomirowi Grędzińskiemu ze Zbigniewem Garlejem, 55,45%. Parą zamykającą czołową trójkę byli Aleksander Makarewicz z Mieczysławem Wierzbickim, 53,56%. Oni również nieraz udowodnili, że nawet jeśli z początku gra się słabiej, to umiejętności można wyćwiczyć. I grać lepiej.

Trzeci turniej przypadł w drugi poniedziałek miesiąca, a więc w dzień lipcowych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. I teraz czas wspomnieć, czym nas zaskoczyli Jan Milewski z Andrzejem Mazurem. W tabeli lipcowych KMP odnotowano w sumie 667 par. Nasi zwycięzcy zajęli w tym gronie 35. miejsce z wynikiem 60,38%. Jest to naprawdę duże osiągnięcie i na pewno mamy z czego być dumni.

Mistrzowska czołówka nieco nam się zmieniła. Prowadzenie objął ciechanowianin, Sławomir Grędziński zdobywszy jak na razie 28 pkt. Dotychczasowi liderzy, Urszula Wasilewska z Januszem Krzykowskim znajdują się na drugiej pozycji – 24 pkt. Miejsce trzecie zajmuje ciechanowski gracz, Zbigniew Garlej z jednym punktem mniej – 23 pkt. . Żeby było jeszcze ciekawiej, oczko niżej znajduje się Jan Milewski, który z kolei ma jeden punkt mniej od Zbigniewa Garleja, a więc 22 pkt. Ciekawa sytuacja, czekamy zatem na kolejne zmiany…

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB