Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

100 zestawów solarnych

2016-07-29 12:30:05 (ost. akt: 2016-07-29 12:31:06)

Podziel się:

Gmina Jednorożec do tej pory z Unii Europejskiej pozyskała już 24 miliony złotych. Wójt Krzysztof Stancel z nową perspektywą unijną wiąże wiele planów i nadziei związanych z realizacją wielu inwestycji.

- Trudno przewidzieć, które inwestycje gminne otrzymają dofinansowanie unijne. Oczywiście liczymy na wiele. Posiadamy już jedną umowę na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej – ulicy Zielonej w miejscowości Jednorożec. Ogłoszone już zostało zamówienie publiczne w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji. Realizacja inwestycji zaplanowana jest jeszcze na ten rok – mówi Krzysztof Stancel, wójt gminy Jednorożec.

Gmina złożyła również wniosek aplikacyjny w ramach RPO WM na inwestycję związaną z poprawą efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Jednorożec tj. budynku komunalnego w Jednorożcu przy ulicy Odrodzenia 6 oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelaznej Rządowej.
- Trwają już prace nad wnioskiem aplikacyjnym z zakresu odnawialnych źródeł energii. Gmina w imieniu mieszkańców w miesiącu wrześniu 2016 r. złoży wniosek na dofinansowanie ponad 100 zestawów instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła – tłumaczy wójt.

Tak jak w większości samorządu gmina posiada już kilka opracowanych dokumentacji projektowych.
- Czekamy tylko na ogłoszenie konkursów z naborami m.in. budowa sieci wodociągowej na odcinku Lipa – Jednorożec wraz z rozbudową Stacji Uzdatniania Wody w Jednorożcu. Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Stegnie. Budowa i przebudowa wodociągu w Olszewce. Budowa kanalizacji sanitarnej w Drążdżewie Nowym, Przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej wraz ze zmiana sposobu użytkowania na cele kulturalno – rozrywkowe (świetlica wiejska) w Żelaznej Rządowej – mówi Stancel.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB