Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

„Wakacje z kulturą”

2016-07-29 12:32:57 (ost. akt: 2016-07-29 12:34:08)

Podziel się:

Program „Wakacje z kulturą” w tym roku obejmuje 3 miejskie instytucje kultury. W dniach 4-15 lipca dzieci miały możliwość skorzystania z oferty wakacyjnej Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Następnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 2 program zaczął się 18 lipca.


Tutaj potrwa jeszcze do 29 lipca po czym 1 sierpnia inicjatywę przejmie Filia nr 1 MBP. Ostatnią instytucją, która realizuje program jest Miejski Ośrodek Kultury, gdzie spotkania z dziećmi odbędą się w dniach 16- 30 sierpnia br. Na razie przedstawiamy Państwu podsumowanie wakacji w Muzeum Historii i pierwszego dnia spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Muzeum Historii w Przasnyszu
Muzeum zaproponowało młodym uczestnikom „Wakacji z kulturą” m. in.: zwiedzenie wystaw, poznanie funkcji muzeum, spotkanie z podróżnikiem, zajęcia związane z legendą o Przasnyszu. Dzieci mogły również wziąć udział w różnych grach i zabawach np.: warsztatach plastycznych, ozdabianiu przedmiotów techniką decoupage czy wcielania się w rolę asystentów muzealnych.

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2
18 czerwca dzieci, które wzięły udział w programie mogły uczestniczyć w zajęciach integracyjno-edukacyjnych z Panią Luizą Dawidziuk z Biblioteki Pedagogicznej. Było budowanie niesamowitych konstrukcji z klocków, konkursy sprawnościowe, rozwiązywanie zagadek i tworzenie swojego własnego ekslibrisu (grafika artystyczna służąca do znaczenia).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB