środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Doraźne kontrole, dyrektor pisze do wojewody

2016-08-04 13:13:30 (ost. akt: 2016-08-04 13:15:41)

Podziel się:

Rada Miasta i Gminy w Chorzelach podczas posiedzenia rozpatrywała trzy skargi na działalność burmistrza. Wszystkie trzy skargi na działalność rada uznała za bezzasadne.

Jedna ze skarg dotyczyła kary porządkowej, jaką nałożyła burmistrz Beata Szczepankowska na dyrektor SP w Chorzelach Zofię Wilkosz:
- Organ prowadzący złożył na mnie jako dyrektora szkoły karę porządkową (upomnienie). Zarzucając, że na terenie szkoły odbyła się agitacja polityczna z udziałem posłanki na Sejm z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość poseł Anny Ewy Cicholskiej. Powodem zaproszenia poseł do szkoły było oczekiwanie rodziców i nauczycieli dotyczących zmian oświatowych. Posłanka jest członkiem sejmowej komisji edukacji – tłumaczy w skardze dyrektor Zofii Wilkosz.
Kolejna skarga dotyczyła nękania jej przez organ prowadzący. Stwierdziła, że w jej przekonaniu działania prowadzone przez organ prowadzący zawierają znamiona mobbingu, a jej autorytet dyrektora szkoły jest notorycznie podważany.
- Organ stawia mnie w złym świetle w oczach nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego, zarzucając mi brak kompetencji. Obecnie praca z organem prowadzącym polega na ciągłym dyscyplinowaniu mnie oraz stosowaniu zaleceń i nakazów. Organ prowadzący wkracza w kompetencje dyrektora przy tworzeniu arkuszy organizacyjnych oraz aneksów arkusza. Często otrzymuję pisma urzędowe, na które organ prowadzący wyznacza krótkie terminy odpowiedzi. Organ prowadzący wymaga kopii dzienników potwierdzonych za zgodność z oryginałem - napisała dyrektor Zofia Wilkosz do wojewody mazowieckiego.
Trzecia skarga dotyczyła nasilenia nękania po złożeniu poprzedniej skargi.
- Bez wcześniejszego poinformowania dyrektora szkoły do szkoły przyszły dwie pracownice Urzędu Miasta, które przedstawiły dyrektorowi upoważnienie Burmistrza do przeprowadzenia kontroli doraźnej w zakresie zasad i trybu składania wniosków przez rodziców dotyczących przebywania dzieci na świetlicy. Kontrola zdezorganizowała mi pracę, bo w tym dniu obchodzono kolejną rocznicę przywrócenia szkole imienia i nadania sztandaru. W apelu w szkole uczestniczyli rodzice, uczniowie i nauczyciele. W mojej ocenie działania są celowe – napisała ponownie do wojewody pani dyrektor.

Komisja rewizyjna
Wojewoda mazowiecki wszystkie trzy skargi przekierował do rozpatrzenia przez radę miejską w Chorzelach. Wszystkimi trzema skargami zajęła się komisja rewizyjna, która zarekomendowała uznanie ich za bezzasadne. Przeprowadzono trzy oddzielenie postępowania.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB