Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH” i „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

2016-08-05 13:16:02 (ost. akt: 2016-08-05 13:18:35)

Podziel się:

Od poniedziałku do piątku (08- 12.08.2016r). przasnyscy policjanci przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne pn. „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych” i „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszym i rowerzystom.

Na drogach powiatu przasnyskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania prewencyjno- kontrolne pn. „ Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Natomiast od poniedziałku do piątku ( 08-12.08.br.) „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych” Działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie zdarzeń drogowych , a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drogach.
Funkcjonariusze będą reagowali na negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego pieszych i rowerzystów, oraz ujawniali wykroczenia które są główną przyczyną wypadków drogowych. Ponadto będą sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a od pieszych uczestników ruchu drogowego egzekwowali używanie elementów odblaskowych. Za brak odblasku grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB