Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Problem z publicznymi szaletami

2016-08-12 11:38:17 (ost. akt: 2016-08-12 11:38:37)

Podziel się:

Niezmiennie od lat organy Inspekcji Sanitarnej wskazują na niewystarczającą w stosunku do potrzeb liczbę ustępów publicznych, tak w miastach jaki i na obszarach wiejskich, zwłaszcza tych o charakterze turystycznym.

- Na terenie powiatu przasnyskiego brak jest stałych ustępów publicznych. Funkcję tę spełniają WC na dworcu PKS oraz 2 ustępy typu TOI -TOI ustawione w miejscach publicznych. Utrzymywaniem bieżącej czystości zajmują się miejskie służby komunalne. Stan sanitarno –higieniczny tych obiektów był dostateczny. Został uruchomiony również szalet publiczny w budynku Ratusza w Przasnyszu, który czynny jest wyłącznie podczas lokalnych imprez odbywających się na Rynku Miejskim – informuje Inspektor Saniatarny.

Nie planujemy budowy szaletu
- Nie planujemy budowy publicznego szaletu. Szalet w ratuszu otwarty jest codziennie, w godzinach od 07.30 do 14.00. Później można korzystać z toalety w kawiarni „Ratuszowa” za opłatą 1 zł – tłumaczy burmistrz.
Władze większości gmin w powiecie nie dostrzegają wagi problemu, pomimo że inspektorat sanitarny od lat zwraca na to uwagę. Na terenach gminnych taki szalet można znaleźć w Jednorożcu.
- W miejscowości Jednorożec użytkowany jest przystanek autobusowy wraz z poczekalnią i toaletą ogólnodostępną - informuje dla przykładu inspektor.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB