Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Stary dworzec wymaga remontu

2016-08-13 08:00:00 (ost. akt: 2016-08-12 11:42:58)

Podziel się:

Dziurawe chodniki, starodawny pachnący PRL-em dworzec PKS, stare perony to obraz przasnyskiego dworca PKS. Dodatkowo teren obudowany został wielkopowierzchniowymi reklamami, które zdaniem niektórych szpecą tę część miasta. Jeden z zarządów osiedli zawnioskował do burmistrza o likwidację miejsc na reklamę na obszarze dworca autubusowego.

Od zarządu osiedla, na terenie którego znajduje się dworzec, wpłyneło pismo do burmistrza z propozycją usunięcia reklam.

- Nie postrzegam obecności reklam jako problemu. Reklamy są umieszczane w każdej miejscowości w Polsce i to w większości w najbardziej reprezentacyjnych miejscach, bo tylko w ten sposób mogą skutecznie oddziaływać na odbiorcę. Uporządkowanie reklam niewątpliwie wpłynęłoby na poprawę estetyki i przestrzeni publicznej miasta. Prawdę powiedziawszy nie rozpatrywałem jeszcze zasadności i konieczności ich uporządkowania – mówi Trochimiuk.
I dodaje, że zastosowanie obowiązujących, ale zaskarżonych przepisów i tak leży w kompetencji Rady Miejskiej, trudno więc powiedzieć, kiedy radni zajmą się tym tematem.

Szukają inwestora
Właścicielem budynku dworca autobusowego i terenu wokół jest spółka Mobilis.
- Jeśli chodzi o Dworzec PKS w Przasnyszu – zależy nam na jego modernizacji. Dworce są ważną częścią przestrzeni publicznej. Rozumiemy potrzeby społeczności lokalnej i pasażerów. Jako Grupa Mobilis jesteśmy właścicielem dworca od 6 lat. Budynek został wybudowany kilkadziesiąt lat temu i niestety przez lata, jeszcze jako własność państwowa, nie był remontowany. Koszty potencjalnej modernizacji są bardzo wysokie i w obecnej sytuacji rynkowej, kiedy marża na rynku przewozowym jest bardzo niska, samodzielnie PKS Przasnysz nie jest w stanie przeprowadzić generalnego remontu. Jednocześnie chcemy poinformować, że dworzec jest utrzymywany  w najlepszej możliwej kondycji. Tak jak każdy tego typu obiekt, corocznie jest kontrolowany przez Sanepid. Ostatnia taka kontrola miała miejsce w maju 2016 i nie było uwag – mówi Magdalena Selder, dyrektor Marketingu Mobilis Group.
Jednocześnie spółka poszukuje inwestora, wspólnie z którym mogłaby unowocześnić całą przestrzeń obecnego dworca i wprowadzić nową jakość dla pasażerów. Takie zmiany zachodzą już w innych dworcach, jak chociażby w Ciechanowie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec Przasnysza #2045635 | 89.230.*.* 13 sie 2016 10:51

    W Ciechanowie nie będzie Dworca PKS http://ciechanowinaczej.pl/aktualnosci/m obilis-rezygnuje-w-budowy-nowego-dworca- pks-w-ciechanowie/

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. tia #2045586 | 89.230.*.* 13 sie 2016 09:33

    szczególnie toalety są na wysokim poziomie z babcią klozetową na czele, Ludzie mamy XXI wiek, jeździcie zobaczyć dworzec zachodni w Warszawie. U nas królują papierowe rozkłady jazdy, gdzie już dawno można wprowadzić cyfrowy, biletomaty, przystanki z zadaszeniem, dworzec z klimą czy coś,,,

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz