Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Afrykański pomór świń coraz bliżej

2016-08-18 10:06:00 (ost. akt: 2016-08-18 10:03:27)

Podziel się:

Nowe ognisko wykryto niecałe 200 km od Przasnysza w miejscowości Droblin niedaleko Sokołowa Podlaskiego. Przedstawiciele lokalnych władz organizują spotkania informacyjne oraz szkoleniowe dla rolników.

Przypominamy o szkoleniu dla rolników posiadających trzodę chlewną, które odbędzie się 23 sierpnia (wtorek) o 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Przasnyszu. Takie spotkania odbędą się również w gminach Powiatu Przasnyskiego.
Wójt gminy Jednorożec informuje, że w dniu 25 sierpnia (czwartek) o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jednorożcu odbędzie się spotkanie informacyjne na temat afrykańskiego pomoru świń. Takie samo spotkanie organizuje wójt gminy Krasne: "Wójt Gminy Krasne informuje, że 24.08.2016 roku. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krasne odbędzie się spotkanie przedstawicieli Państwowego Inspektoratu Weterynarii z hodowcami trzody chlewnej z terenu Gminy Krasne."26 sierpnia (piątek) o godz. 10:00 na sali konferencyjnej w budynku Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej także odbędzie się spotkanie z rolnikami.
W tej chwili nic nie wiadomo o takich spotkaniach w gminach: Chorzele i Czernice Borowe. Powiatowy Inspektorat Weterynarii ostrzega: "W przypadku rażących zaniedbań właścicieli w zakresie bioasekuracji własnych gospodarstw po stwierdzeniu ewentualnego ogniska choroby, Powiatowy Lekarz Weterynarii może odmówić wypłaty odszkodowania za zabite zwierzęta, produkty od nich pochodzące oraz pasze!!!!!!"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB