Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

To będzie wielkie święto gminy

2016-08-19 11:32:19 (ost. akt: 2016-08-19 11:35:40)

Podziel się:

"Jesień ubiegłego roku była wyjątkowo trudna dla naszego samorządu. Długi, w które popadła nasza gmina w poprzedniej kadencji, sprowadziła nas na skraj przepaści. Ale dobre zarządzanie finansami gminnymi, które wdrożyliśmy wraz z Radą Gminy, już przynosi skutki. Przestaliśmy się zadłużać i możemy powoli myśleć o nowych inwestycjach. To jednak dopiero jesienią 2016 i w roku 2017.

Tymczasem jednak mamy wakacje — czas odpoczynku dla naszych pociech i trochę dla dorosłych. Dola rolnika (a rolnicy to przecież większość naszej społeczności) jest taka, że nie może on pozwolić sobie na długi odpoczynek. Ale odrobina relaksu należy się wszystkim. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, a także powiatu przasnyskiego i ościennych samorządów — na wielki ULICZNY KIERMASZ KULTURY!
Będzie to zupełna nowość w Krzynowłodze Małej. Akcentująca naszą wiejską kulturę, a zarazem pozwalająca zapoznać się z ciekawymi trendami w kulturze. Razem z Mazowieckim Instytutem Kultury proponujemy wszystkim plenerową zabawę z kulturą w tle.

Jarmark rozmaitości, SKALDOWIE

Już za kilka dni, 21 sierpnia, centrum Krzynowłogi Małej zamieni się na jeden dzień w prawdziwy staropolski jarmark rozmaitości. Dzięki współpracy z MIK możemy zaprosić wszystkich na festiwal sztuki i animacji KARAWANA, podczas którego i mali, i duzi będą się mogli świetnie bawić przez całe popołudnie. Po godzinie 21.00 natomiast rozpocznie się blok zabaw muzycznych, którego kulminacją będzie występ legendy polskich scen — zespołu SKALDOWIE z braćmi Zielińskimi.
Nie jest to jednak koniec atrakcji. Przez cały dzień na terenie Krzynowłogi Małej będą odbywać się pokazy motoryzacyjne, wyrośnie tu małe miasteczko ruchu drogowego, będą stoiska z regionalnymi potrawami, a także rękodziełem artystycznym. Z Olsztyna przyjadą do nas członkowie automobilklubu; z Otrębusów odwiedzą nas z kolei miłośnicy starych aut, którzy pokażą u nas mnóstwo dawnych modeli. Imprezą towarzyszącą mają być także otwarty turniej wędkarski „Łoje Cup”, który zorganizujemy z przasnyskim kołem Polskiego Związku Wędkarskiego. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych — z dmuchańcami, watą cukrową na czele.

Słowem: czeka nas zabawa do białego rana.

Wspólnie, „jak drzewiej bywało” — tak zapewne powiedzieliby nasi przodkowie. Takiej prawdziwej integracji społecznej w dzisiejszym zaganianym świecie nie mamy zbyt wiele, dlatego uznaliśmy wspólnie z radnymi, że tego typu wydarzenie kulturalne będzie udanym sposobem na połączenie dobrej rozrywki z powrotem do naszych korzeni.
Warto także dodać, że patronat honorowy nad naszym Kiermaszem objęli już: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Już choćby to świadczy o randze imprezy.

Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców gminy i powiatu na Uliczny Kiermacz Kultury do gościnnej jak zawsze Krzynowłogi Małej!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB