Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Przasnysz. Lokalny zespół chce wydać debiutancką płytę

2016-08-26 11:19:52 (ost. akt: 2016-08-26 11:22:34)

Podziel się:

Na polskiej scenie reggae nadal jest stosunkowo niewielu wykonawców, jeśli porównamy ich do zespołów wykonujących pop, rock czy chociażby disco polo. Przasnyski zespół "W Innym Stanie" prezentuje właśnie ten niszowy nurt, którym jest reggae.

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Łukasza Chrostowskiego. W jego skład wchodzą również: Jan Brodowski, Przemysław Sawicki i Bartłomiej Ulatowski. Wszyscy czterej są przyjaciółmi, którzy znają się od dziecka. Każdy z nich jest również wokalistą. Kto w takim razie tworzy muzykę?

- Głównie gramy z tak zwanym selektorem, to w muzyce jamajskiej odpowiednik DJ-a, który puszcza nam podkład muzyczny. Od pewnego czasu współpracujemy z selektorem Łukaszem Kosmalą znanym także jako "Szaszor". Z "Szaszorem" jest naprawdę świetnie, ale naszym marzeniem jest tak naprawdę stworzenie zespołu składającego się zarówno z wokalu jak i z instrumentalistów. Na pewno wydanie albumu otworzy nam drogę do rozwoju i tworzenia nowych, ciekawych projektów - powiedział Kurierowi Łukasz Chrostowski.

"W Innym Stanie" zdobywają coraz większą popularność. Grają w warszawskich klubach, a ostatnio można było ich posłuchać na festiwalu "Reggaeland" w Płocku. W związku z narastającym zainteresowaniem ze strony słuchaczy panowie postanowili wydać swoją pierwszą płytę zawierającą 11 wakacyjnych utworów. W tym celu zorganizowali zbiórkę na portalu www.polakpotrafi.pl. W momencie zejścia tego numeru "Kuriera Przasnyskiego" do druku projekt albumu "W Innym Stanie" wspiera już 49 darczyńców, a do zebrania zostało zaledwie 149 zł z potrzebnej sumy 2800 zł. Zespół zagwarantował wspierającym (wpłacającym min. 15 zł) płytę z autografem, a za większe wsparcie finansowe płytę oraz wstęp na koncert promujący album. Jeśli "W Innym Stanie" zdołają uzbierać więcej pieniędzy niż wyniesie koszt produkcji płyty, to pozostałe pieniądze przeznaczą na teledysk do utworu "Chwytaj Dzień" promującego płytę. Być może, dzięki wsparciu darczyńców, panowie z zespołu "W Innym Stanie" będą mogli wydać we wrześniu debiutancki album, a później zagrać na wymarzonym "Przystanku Woodstock"? Trzymamy kciuki!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB