Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Smaki tradycji w gminie Przasnysz

2016-08-26 11:36:29 (ost. akt: 2016-08-26 11:58:33)

Podziel się:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz przy współpracy z Gminną Biblioteka Publiczną w Bogatem realizuje dwa projekty dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Projekt „Smaki tradycji” zakłada realizację działań mających na celu upowszechnianie produktów tradycyjnych i regionalnych wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, promocję produktów ubiegających się o wpis na Listę i produktów lokalnych. W ramach zadania zaplanowano spotkania informacyjno - promocyjne dotyczące projektu, przedstawienie założeń, działań i harmonogramu realizacji projektu, prezentacja zasad oraz korzyści z rejestracji produktów na liście produktów tradycyjnych.

Warsztaty produktu lokalnego i tradycyjnego: prezentacja informacji nt. produktów tradycyjnych i ich wykorzystania w branży turystycznej, gastronomicznej, spożywczej, pokaz kulinarny - wybrana potrawa z Listy produktów tradycyjnych wraz z degustacją, analiza receptur oraz degustacja produktów prezentowanych przez uczestników podczas warsztatów.

Festiwal smaków - impreza plenerowa. W projekcie pn. „Lekcje patriotyzmu“ zaplanowano działania upamiętnienie sylwetki Józefa Narzymskiego. Prelekcja na temat życia, twórczości oraz działalności niepodległościowej Koncert pieśni z okresu powstania styczniowego w wykonaniu solisty- konkurs o Józefie Narzymskim.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB