Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

100 % zatrudnienia po robotach publicznych

2016-08-28 08:00:00 (ost. akt: 2016-08-26 11:56:41)

Podziel się:

W ubiegłym roku na każdy pracownik zatrudniony w ramach robót publicznych w Przasnyszu, po zakończeniu umowy otrzymywał umowę o pracę. To dobry trend, bo na 71 pracowników, wszyscy kontynuowali pracę na lepszych warunkach.

Powiatowy Urząd Pracy po rozpatrzeniu wniosku zawiera z samorządami umowę na tzw. roboty publiczne. Refunduje organizatorom robót publicznych zatrudniających bezrobotnych część kosztów poniesionych na wynagrodzenie i składkę na ubezpieczenie społeczne w wysokości uprzednio uzgodnionej.

- W ubiegłym roku na roboty publiczne skierowano 71 osoby bezrobotne, w tym 23 kobiety. W 2015 roku roboty publiczne zostały zorganizowane w 13 zakładkach pracy, gdzie utworzono 64 miejsca pracy . Efekt zatrudnienia po robotach publicznych wyniosła 100%, czyli po zakończeniu robót publicznych zatrudniono wszystkich – informuje Jadwiga Żuber, wójt gminy Przasnysz.Inna forma zatrudnia są prace społeczne użyteczne. Na tego rodzaju prace kierowane są osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku. Na wniosek gminy Powiatowy Urząd Pracy może skierować bezrobotnego bez prawa do zasiłku korzystającego ze świadczeń z pomocy społecznej do wykonania prac społecznie użytecznych na terenie gminy, w której bezrobotny zamieszkuje lub przebywa w wymiarze do 10 godzin w tygodniu.
Na wniosek gminy starosta refunduje ze środków Funduszu Pracy do 60% minimalnego wynagrodzenia za wykonywanie tych prac

- Na prace społecznie użyteczne skierowani 131 osób, z czego 21 osób w ramach PAI, w tym 111 kobiet, z czego 15 w ramach PAI. Po pracach społecznie użytecznych 13 osób podjęło zatrudnieni, co stanowi zatrudnienie, co stanowi 9,92% efektywność. Wszystkie osoby biorące udział w PAI przerwały udział w programie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB