Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Bezpieczna droga do szkoły

2016-08-29 15:20:08 (ost. akt: 2016-08-29 15:18:33)

Podziel się:

Już w czwartek (01.09.br) rozpocznie się nowy rok szkolny. Tego dnia policyjne patrole pojawią się w rejonach szkół aby pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię i uczyć bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariusze będą przypominali kierowcom o obowiązku zachowania ostrożności w rejonie szkól i przedszkoli.

Choć wakacje jeszcze trwają, policjanci ruchu drogowego dokonali lustracji dróg w pobliżu placówek oświatowych na terenie powiatu przasnyskiego. Sprawdzali czy miejsca, w których będą poruszać się dzieci są odpowiednio oznakowane i doświetlone a wszystko po to aby 01 września dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Na terenie naszego powiatu ujawniono 9 nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej, głównie w oznakowaniu pionowym i poziomym. Wszystkie nieprawidłowości zostały przekazane do zarządców dróg, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnili ewentualne braki i dokonali naprawy.
We wrześniu podczas prowadzonych działań „Bezpieczna Droga do szkoły” funkcjonariusze będą pomagali najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię, oraz tłumaczyli jak zachować się na drodze. Policjanci będą również przypominali kierowcom poruszającym się w pobliżu placówek oświatowych o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych, szczególnie dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością. Szczególnym nadzorem objęte zostaną pojazdy przewożące dzieci i młodzież. W trakcie działań policjanci będą prowadzili spotkania profilaktyczne szczególnie z uczniami, którzy rozpoczynają edukację szkolną, aby przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze .

KPP w Przasnyszu
E.Ś.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB