Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Program "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"

2016-08-31 11:53:00 (ost. akt: 2016-08-31 11:50:34)

Podziel się:

Policja już od 1 lipca wdraża program, dzięki któremu obywatele będą poinformowani o możliwych zagrożeniach w ich okolicy. Przasnyska policja będzie uczestniczyła w programie od września. "Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa" będą objęte wszystkie garnizony w Polsce.

18 sierpnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji zaplanowano wdrożenie programu "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" we wszystkich garnizonach policji. Taki program od września będzie prowadzony również w Komendzie Powiatowej policji w Przasnyszu. Do tej pory program prowadzony był od 1 lipca br. na terenie garnizonów: podlaskiego, pomorskiego i stołecznego.

Zainteresowanie interaktywnym systemem ostrzeżeń

Mapa jest interaktywnym narzędziem, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji.
- W czasie trwającego pilotażu z mapy skorzystało ponad 35 tys. użytkowników, odnotowano 6 tys. zgłoszeń od obywateli. Dotyczyły one najczęściej spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz wykroczeń w ruchu drogowym. - informuje KWP Radom.

Obywatele mogą zgłaszać swoje propozycje

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem , dzięki któremu będzie można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w wybranym rejonie.
Mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące zagrożenia w danym rejonie, a każde zgłoszenie będzie weryfikowane przez Policję. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę.- dodaje KPP Przasnysz.
Przasnyscy funkcjonariusze zachęcają mieszkańców powiatu do aktywnego udziału w tworzeniu interaktywnej mapy. Dzięki pomocy obywateli mapa na pewno będzie zawierała jeszcze więcej przydatnych, szczegółowych informacji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB