Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Miasto przejmuje kolejkę wąskotorową od PKP

2016-08-31 12:50:11 (ost. akt: 2016-08-31 12:50:22)

Podziel się:

Rada Miasta Przasnysz na komisjach stałych jednogłośnie odpowiedziała się za przejęciem od PKP S.A. terenu kolejki wąskotorowej znajdującej się na terenie Przasnysza. Inicjatywa przejęcia kolejki wiąże się z inicjatywą trzech samorządów mławskiego, makowskiego i przasnyskiego, które wspólnie chcą zagospodarować teren należący do kolejki.

Skąd wyłoniła się inicjatywa przejęcia kolejki wąskotorowej w granicach miasta ?
- Inicjatywa przejęcia kolejki wąskotorowej została uzgodniona z innymi samorządami z powiatów mławskiego, przasnyskiego, makowskiego. Będziemy opracowywali wspólny projekt – informuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza. Na pytanie czy mieszkańcy będą mogli jeździć kolejką, burmistrz odpowiada - Nie wiem jeszcze. Przejmujemy Ok. 5 ha. Cały pas w granicach administracyjnych miasta. Nie wiadomo, jaką wartość ma mienie. Miasto przejmie to nieodpłatnie – poinformował Trochimiuk.

Na trasie kolejki wąskotorowej w Przasnyszu znajdują się dwie zabytkowe nieruchomości. Jedna drewniana i murowana.
- Drewniana została odnowiona. W murowanym budynku jest jeszcze jedno mieszkanie. Natomiast na parterze harcerze mają swoją harcówkę. Wstępnie był spory problem z kolejką, bo na pewne pomysły nie zgadzała się konserwator zabytków. Udało się osiągnąć kompromis. Wykorzystamy ten teren turystycznie. Wiele gmin właśnie przy torowiskach organizuje ścieżki rowerowe. O tym, co będzie się działo na tym terenie zadecyduje rada – dodaje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB