środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Realizowanie wniosków dotyczących Powiatowej Debaty Społecznej w Przasnyszu

2016-08-31 13:03:00 (ost. akt: 2016-08-31 13:01:51)

Podziel się:

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu realizuje wnioski skierowane do niej przez mieszkańców powiatu. Wnioski skierowane zostały również do innych instytucji publicznych.


"Wnioski i propozycje zgłaszane podczas Debat i Konsultacji Społecznych przeprowadzonych na terenie powiatu przasnyskiego skierowane do Policji i innych instytucji

Wnioski kierowane do Policji:
Ø Częstsze wizyty dzielnicowego w miejscowości Leszno w okolicy przystanku oraz na terenie parku ze względu na spożywany przez młodzież alkoholi i zaśmiecanie terenu,
Ø Zwrócenie uwagi na zakłócenia ładu i porządku oraz spożywanie alkoholu przy ul.Wojskowej,
Ø Częstsze wizyty dzielnicowego przy ul. Akacjowej 2, gdzie młode osoby zakłócają ład i porządek, ciszę nocną i zaśmiecają klatki schodowe,
Ø Wzmożone działania Policji na odcinku drogi K-57 Sierakowo-Dobrzankowo-Bogate, celem zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego z uwagi na brak terminu modernizacji nawierzchni i poboczy tego odcinka.

Wnioski kierowane do innych instytucji:
Ø Remont nawierzchni i poboczy drogi wojewódzkiej na odcinku Karwacz-Wyrąb Karwacki dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego,
Ø Remont drogi wojewódzkiej nr 544 na odcinku Obrębiec-Chojnowo-Czernice Borowe dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego,
Ø Brak oświetlonego dojścia do przystanku autobusowego we wsi Żebry,
Ø Przebudowa wąskich poboczy i ograniczenie prędkości w rejonie zakrętu w miejscowości Żebry.

Celem poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu przasnyskiego KPP w Przasnyszu realizowała następujące przedsięwzięcia:
Na osiedlu przy ul. Wojskowej Akacjowej i na terenie wiejskim w parku w miejscowości Leszno, KPP w Przasnyszu realizowała wzmożone działania celem wyeliminowania niewłaściwych zachowań wobec osób spożywających alkohol, zaśmiecających teren osiedla i zakłócających ład i porządek.
Do 22 marca br. na ulicy wojskowej wylegitymowano 26 osób, i nałożono 12 MK. dzielnicowy KPP w Przasnyszu odwiedził 16 rodzin mieszkających przy ul. Wojskowej.
Osiedle przy ul. Akacjowej objęto szczególnymi działaniami policyjnymi z uwagi na częste zakłócanie ciszy nocnej oraz niszczenie i zaśmiecanie klatek schodowych bloku nr 2 i 4. Zorganizowano i przeprowadzono 2- krotne działania „Bezpieczny mieszkaniec” . Podczas działań wylegitymowano 34 osoby, nałożono 10 MK, ujawniono przypadek posiadania środków odurzających. Dzielnicowy z tego rejonu odwiedził 24 rodziny . Działania są nadal realizowane.
Dzielnicowy Gminy Przasnysz objął szczególnym nadzorem rejon przystanku autobusowego w miejscowości Leszno. Podczas służby obchodowej do 22 marca br. wylegitymował 19 osób nie ujawniając niewłaściwych zachowań. Miejsce to nadal jest objęte kontrolą służb patrolowych.
Droga krajowa K-57 Sierakowo- Dobrzankowo- Bogate została objęta działaniami pn. „Pirat Stop”, „Stop Trzeźwość”, „Trzeźwość w przewozie osób”, „Prędkość, „ Bezpieczny Weekend” , „Alkohol i Narkotyki, oraz Pasy”. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa szczególnie pieszych i rowerzystów. Ponadto w tym rejonie nasilono patrole ruchu drogowego z wykorzystaniem miernika prędkości.
Wnioski kierowane do innych instytucji dotyczące modernizacji dróg, poboczy i oświetlenia KPP w Przasnyszu skierowała do właściwych zarządców dróg."

KPP w Przasnyszu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB