Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Choroby krążenia stanowią duże zagrożenie dla zdrowia

2016-09-02 09:23:44 (ost. akt: 2016-09-02 09:26:22)

Podziel się:

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu prowadziło projekt pod nazwą „Weź serce w swoje ręce”. W czwartek 25 września odbyła się konferencja podsumowująca ponad 2 - letni projekt. W konferencji wziął udział wicestarosta przasnyski Jarosław Tybuchowski, dyrektorzy jednostek podległych starostwu, a także włodarze gmin. Specjalny wykład poświęcony chorobom układu krążenia, a także profilaktyce wygłosił dr Mikołaj Kosek.

Rok 2015 i 2016 rok obfitował w działania związane z realizacją projektu. To ponad 20 miesięcy realizacji zadań profilaktycznych.
- Choroby układu krążenia stanowią w chwili obecnej bardzo wysokie zagrożenie dla zdrowia i życia ludności w Polsce. Choroby krążenia są odpowiedzialne za około 50% wszystkich zgonów. Prowadzone obserwację dowodzą, że w dalszym ciągu jest to liczba wzrostowa – mówił Robert Gwardys, podczas prezentacji.
To unikatowe działania prowadzone przez samorząd powiatowy w skali kraju.
- Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków inwestycyjnych, ale jednocześnie ten projekt udowadnia, że nasza działa prospołeczne, miękkie również przynoszą dużą korzyść społeczne – mówił Jarosław Tybuchowski, wicestarosta powiatu przasnyskiego.

W projekt zaangażowało się wiele osób: od pielęgniarek po lekarzy, którzy dokonali wielu konsultacji medycznych, pomiarów ciśnienia. Skierowali wielu pacjentów do specjalistów.
- W samym projekcie zależało nam, aby przez różne działania, pikniki profilaktyczne, inicjatywy sportowe takie jak biegi, rajdy rowerowe, zawody pływackie zwiększyć świadomość społeczną – dodaje Robert Gwardys.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB