Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Stadnina ma nowego prezesa

2016-09-02 09:29:41 (ost. akt: 2016-09-02 09:30:04)

Podziel się:

Stadnina Koni w Krasnem posiada 110 koni w tym 30 klaczy hodowlanych. Od maja na stanowisku p.o. prezesa spółką zarządza Dariusz Domański. - Tradycyjna, prowadzona już kilkadziesiąt lat hodowla koni jest na wysokim poziomie. Pod względem hodowli koni zmiana zarządu spółki nie wpłynęła na proces hodowlany. Nic się nie zmieniło w tym zakresie – zapewnia.

W maju odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Stadnina Koni Krasne Sp. z o.o. - które powołało Dariusza Domańskiego z dniem 12 maja na funkcję pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Spółki - do dnia powołania Prezesa Zarządu wyłonionego w drodze konkursu.

Prezes z wykształceniem rolniczym
Pełniący obowiązki prezesa jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno Rolniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia ukończył w 1982 roku i od tego czasu przez okres około 30 lat pracował w różnych instytucjach związanych z branżą rolną.
- Między innymi pracowałem w Zakładzie Ekonomiki Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach, gdzie w czasie pracy odbyłem roczny staż zawodowy w USA. Pracowałem również w Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Byłem jednym z założycieli oraz Wiceprezesem Zarządu spółki konsultingowej Agro Business Consult Poland Sp. z. o.o. z siedzibą w Warszawie - zajmującej się obszarem rolnictwa. Pracowałem także przez blisko trzy lata w Ośrodku Hodowli Zwierząt Zarodowych Sp. z o.o. w Chodeczku jako prokurent i Naczelny Hodowca- mówi Dariusz Domański

Nie tylko konie
Stadnina Koni „Krasne” Sp. z o.o. - jest nazwą zwyczajową i nawiązującą wprost do wspanialej tradycji hodowlanej sięgającej początków XX wieku. Zarządzana spółka, oprócz hodowli koni, prowadzi aktualnie rozległą działalność w zakresie produkcji rolniczej, roślinnej i zwierzęcej, w tym wysokospecjalistycznej hodowli krów mlecznych.
- Posiadam ponad kilkunastoletnie, praktyczne doświadczenie zawodowe w zarządzaniu spółkami prawa handlowego. Posiadam trzyletnie doświadczenie w pracy w specjalistycznym, hodowlanym gospodarstwie rolnym tj. Ośrodku Hodowli Zwierząt Zarodowych w Chodeczku na stanowisku naczelnego hodowcy i prokurenta - dodaje Dariusz Domański.


Działalność rolnicza
Spółka jest obecnie w trakcie kończenia akcji żniwnej, która obejmowała obszar ponad 700 hektarów. Trwają zabiegi uprawowe i agrotechniczne niezbędne dla sprawnego przeprowadzenia zasiewów jesiennych. - Z pierwszych obserwacji - wyłania się konieczność polepszenia zarządzania procesem produkcji pod względem administracyjno - ekonomicznym oraz stałej poprawy wyników produkcji roślinnej i zwierzęcej. Szczególnego nadzoru i wprowadzenia zmian wymaga proces hodowli bydła mlecznego – ze względu na zamiar i zarazem konieczność podniesienia efektywności produkcji mleka. W uzgodnieniu z właścicielem oraz mając na uwadze wyniki finansowe spółki – rozważona zostanie możliwość wprowadzenia do firmy nowoczesnego systemu informatycznego – ułatwiającego działalność zarządczą w firmie - jak również usprawniającą działalność administracyjną i sprawozdawczą. Wprowadzenie takiego systemu informatycznego usprawni istniejący dotychczas system przepływu informacji oraz umożliwi stworzenie nowoczesnego, interaktywnego systemu komunikacji z potencjalnymi klientami – zapowiada nowy prezes.

Hodowla na wysokim poziomie
Spółka Stadnina Koni „Krasne” Sp. z o.o ma płynność finansową. Jej wyniki finansowe oraz wyniki produkcyjne są porównywalne do innych gospodarstw rolnych z akcjonariatem państwowym.
- Tradycyjna, prowadzona już kilkadziesiąt lat hodowla koni jest na wysokim poziomie. Pod względem hodowli koni zmiana zarządu spółki nie wpłynęła na proces hodowlany. Nic się nie zmieniło w tym zakresie. Zgodnie z przyjętym modelem funkcjonowania firmy Zarząd Spółki nie ingeruje i nie ma bezpośredniego wpływu na działalność hodowlaną. Działem hodowli koni już od ponad 23 lat kieruje jedna i ta sama osoba – pan Jarosław Księżuk, który jest jednym z najlepszych hodowców koni w Polsce. Od 2 lipca 2016 r. Jarosław Księżuk jest też członkiem Zarządu Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej – mówi prezes.
Prezes podpytywany o najceniejsze konie, nieco żartobliwie odpowiada: „Wszystkie nasze konie są cenne, ale który jest najcenniejszy i dlaczego, to tajemnica handlowa”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB