Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Łącznie wyprodukowali kilkaset tysięcy mleka

2016-09-06 10:47:59 (ost. akt: 2016-09-06 10:51:04)

Podziel się:

Uroczystości dożynkowe są najlepszą okazją do podziękowania rolnikom za całoroczny trud. Społeczność miasta i gminy Chorzele świętowała dożynki, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu, pracy na pożytek własny i innych. Właśnie przy tej okazji nagrodzono najlepszych rolników i przyznano im tytuł Rolnika 2016 roku. To właśnie rolnicy z Chorzel wyprodukowali kilkaset tysięcy mleka.

Gospodarstwo Alfreda Piotra Rybińskiego

Pan Alfred posiada rodzinne gospodarstwo rolne o pow. ok. 200 ha plus dzierżawi 40 ha użytków zielonych. Utrzymuje stado bydła w ilości 300 sztuk, w tym 40 krów dojnych. Większość stada to czerwony kolor z cielętami rasy „Limuze” w ilości około 150 sztuk. Pozostała część stada to młodzież na wybiegu w ogrodzeniu i opasy przeznaczone na sprzedaż. W roku ubiegłym rolnik wyprodukował około 100 tys. kilogramów mleka. Odbiorcą wyprodukowanego mleka jest Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” w Chorzelach.
W gospodarstwie swym do oprac polowych wykorzystuje osiem ciągników. Posiada niezbędny sprzęt.

Gospodarstwo Marzeny i Wiesława Kalinowskich prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 35 ha w tym dzierżawią 10 ha użytków zielonych. Na gruntach ornych rolnicy zasiewają kukurydzę o pow. 7 ha oraz niewielkie uprawy zbóż tj 2h przenżyta i 1,50 ha owsa. Państwo Kalinowscy utrzymują 50 sztuk bydła z czego 25 szt. krów mlecznych. W roku ubiegłym sprzedali mleko do Spółdzielni Mleczarskiej „Mazowsze” w Chorzelach w ilości 110 tys. kilogramów. Wykorzystują trzy ciągniki.

Gospodarstwo Marzeny i Jarosława Rybińskich
Marzena i Jarosław Rybińscy prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 34 ha w dzierżawę 12 ha użytków zielonych. Na użytkach rolnych zasiewają 2,50 ha kukurydzy. Pozostałe grunty to użytki zielone. W gospodarstwie rolnym utrzymują 32 sztuk bydła, w tym 21 szt krów mlecznych zaś pozostałe sztuki to jałowizna planowana do powiększania stada. Wyprodukowali 86 tys. kilogramów mleka. Wykorzystują dwa ciągniki, posiadają własny sprzęt.

Gospodarstwo Anny i Pawła Sędrowskich
Posiadają gospodarstwo rolne o pow. 45 ha oraz dzierżawią 30 ha użytków zielonych. W gospodarstwie tym zasiewają wyłącznie kukurydzę o pow. 10ha. Pozostałe grunty to użytki zielone. W swym gospodarstwie w dwóch nowoczesnych oborach utrzymują 75 sztuk bydła w tym 40 sztuk krów mlecznych. Jedna z obór przeznaczona jest to mechanicznego , przewodowego systemu uboju mleka. Do pracy w polu wykorzystują trzy ciągniki. Oddali 265 tysięcy kilogramów mleka, które odebrała Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miki #2060226 | 37.47.*.* 6 wrz 2016 20:21

    i co z tego że wyprodukowali??? to mleko jest nic niewarte - sama chemia. zeszliśmy jako Polska na psy albo niżej w produkcji roślinnej i zwierzęcej - każdy goni za ilością i kasą,aby więcej i póxniej się dziwimy że raka mamy wszyscy!!!!! dokąd zmierzasz Polsko??? człowiek człowiekowi wilkiem lub człowiek człowiekowi katem!!!!!!!!! pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz