Niedziela, 24 września 2017. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Brakuje armat

2016-09-06 10:53:17 (ost. akt: 2016-09-06 10:56:24)

MKS Przasnysz zremisował 1-1 z Unią Warszawa w meczu rozegranym na stadionie miejskim w Przasnyszu w ramach 5 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Bramkę dla przasnyszan zdobył Artur Gawęda.

Biało – niebiescy powinni ten mecz wygrać. Rywal to złożona z młodych zawodników ekipa, beniaminek ligi. Okazji do „łatwych” zdobyczy punktowych w tym sezonie IV ligi nie będzie, ale to było spotkanie z gatunku tych, w których komplet punktów był obowiązkiem. MKS w pierwszej połowie stworzył kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, ale brakowało skuteczności. Już w pierwszych 25 minutach gospodarze mogli i powinni strzelić co najmniej 2 gole. MKS zamknął rywali na własnej połowie i grał dobre zawody. Wydawało się, ze gole są kwestią czasu. Brakowało niestety wykończenia sytuacji i piłkarskiego farta. Łukasz Kosiorek minimalnie chybił po strzale głową, a w 15 minucie nie trafił w piłkę znajdując się metr przed bramką Unii. W 20 minucie Artur Gawęda ograł dwóch obrońców rywali, a jego strzał z 13 metrów trafił w słupek. Dwie minuty później po ładnej akcji prawą stroną ponownie uderzenie Gawędy nie znalazło drogi do braki gości. W 35 minucie padł gol dla MKS-u. Dośrodkowanie z prawej strony przyjął w polu karnym Gawęda i strzałem w długi róg wyprowadził zespół trenera Wiktora Pełkowskiego na prowadzenie. Wydawało się, że w drugiej części gry padną kolejne gole dla gospodarzy, ale to goście tuż po wznowieniu gry wyrównali. Dośrodkowaną w pole karne piłkę przed siebie wybił zasłonięty Michał Michalak, a napastnik Unii wpakował ją z bliska do bramki MKS-u. Młodzi zawodnicy Unii uwierzyli w swoją szansę, a MKS wyraźnie zgubił rytm. W 52 minucie Michał Pragacz popisał się świetną indywidualną akcją, minął czterech rywali, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam trafił w nogi golkipera z warszawy. W 66 minucie w polu karnym przewrócony przez bramkarza w dogodnej sytuacji został…Urbański, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Mecz zakończył się podziałem punktów, co dla Unii było sukcesem, a dla przasnyszan stratą dwóch cennych punktów.

MKS: Michalak, Butryn, Wróblewski R, Zakrzewski, Pepłowski, Pragacz, Chełchowski (68” Wróblewski J), Rutkowski, Kosiorek (73” Przebierała), Smoliński, Gawęda (62” Urbański).
Bramka dla MKS-u: Gawęda 35”