Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wciąż są szanse na najlepszą bibliotekę w powiecie

2016-09-13 14:02:06 (ost. akt: 2016-09-13 14:03:22)

Podziel się:

Budynek starego kina przy ulicy Dąbrowskiego wymaga pilnego remontu. Była tu już dyskoteka, ale pomysł szybko spalił na panewce. Od pewnego czasu budynek usiłuje zagospodarować biblioteka miejska, ale brakuje pieniędzy na remont. Pojawiła się szansa na środki rządowe. Ale ostatnio złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Co dalej?

Tym razem na remont budynku kina Miejska Biblioteka próbuje pozyskać pieniądze z RPO w ramach działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe.
- Projekt polega na stworzeniu właściwej infrastruktury na potrzeby funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz zakupie niezbędnego wyposażenia w celu udostępnienia nowej oferty kulturalno-edukacyjnej w Przasnyszu. Projekt obejmuje zadania inwestycyjne: przebudowa budynku dawnego kina w Przasnyszu wraz z wyposażeniem obiektu na potrzeby działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz zadania nieinwestycyjne: przygotowanie projektu, zarządzanie, promocja, nadzór - informuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.
Na bazie zmodernizowanej infrastruktury oraz przy wykorzystaniu wyposażenia nabytego w ramach projektu, stworzona zostanie wysokiej jakości oferta kulturalna, udostępniona w znacznie szerszym wymiarze czasowym oraz skierowana do nowych grup odbiorców. W ramach zmiany sposobu użytkowania budynku zaprojektowano nowe funkcje budynku. Na parterze mają się znaleźć: oddział dla dzieci i młodzieży, część administracyjna, techniczna, magazynowa i socjalna, na I piętrze: biblioteka główna dla dorosłych, na II piętrze: strefa szkoleniowa wraz zapleczem socjalnym. Wartość projektu to 3 117 758,94 zł, w tym wnioskowane dofinansowanie z RPO: 2 170 029,45 zł.
- Prawdopodobnie będziemy też aplikować w II naborze wniosków w ramach Programu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 – dodaje Trochimiuk.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB