Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Kacper nagrodzony za odwagę przez Komendanta Głównego Straży

2016-09-15 11:10:00 (ost. akt: 2016-09-15 11:08:47)

Podziel się:

Kacper Witka, 11-letni mieszkaniec Przasnysza, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu został nagrodzony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dyplomem za odwagę.

Postawa chłopca została nagrodzona w sobotę 10 września w obecności społeczności szkolnej. Podziękowania w imieniu Komendanta Głównego złożył Arkadiusz Gołębiewski.
- Chłopiec uratował życie swoim braciom i uratował mieszkanie. Gdy chłopcy przygotowywali sobie posiłek doszło do zapalenia oleju. Płonący olej przedostał się na stojącą szafkę. W takich sytuacjach najczęściej zdarza się, że jego rówieśnicy uciekają - mówi Arkadiusz Gołębiewski.
11-latek sam rozpoczął akcję gaśniczą. Straż pożarną wezwali sąsiedzi, którzy zauważyli duże zadymienie na klatce schodowej.
- Gdy przyjechaliśmy ogień i płonąca szafka były już ugaszone. Jak opowiadał zaczął wylewać wodę w miejsce pożaru. Pożar wybuchł na 4 piętrze w bloku. Gdyby nie szybka reakcja 11-letniego Kacpra, straż pożarna po przyjeździe, w najgorszym przypadku, mogłaby już zacząć gasić sąsiednie pomieszczenia. Taka postawa wymaga zwrócenia uwagi. Rodzeństwo Kacpra czekało bezpiecznie na klatce schodowej - dodaje Gołębiewski.


HER

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB