Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Trwa regionalny konkurs grantowy "Równać Szanse"

2016-09-19 15:07:30 (ost. akt: 2016-09-19 15:10:33)

Podziel się:

Trwa nabór projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym "Równać Szanse". Organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki, mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł. Wnioski można składać można do 25 października, a same projekty realizowane są pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2017 roku.

16 sierpnia 2016 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Po raz pierwszy regionalnym operatorem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl), które udziela wsparcia informacyjnego i doradczego przy tworzeniu wniosków do konkursu.

Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania będzie przede wszystkim rozwijać umiejętności społeczne, ale także swoje pasje i zainteresowania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://stopa.org.pl/co-robimy/rkg-równać-szanse

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB