Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

W podziękowaniu za całoroczną pracę

2016-09-20 13:23:00 (ost. akt: 2016-09-20 14:02:09)

Podziel się:

W niedzielę odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne w Pawłowie Kościelnym. Wójt Gminy Czernice Borowe podziękował rolnikom za ich trud i pogratulował tegorocznych plonów.

Dożynki rozpoczęły się o godzinie 12:00 uroczystą Mszą Świętą z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i darów żniwnych. Następnie uczestnicy zebrali się pod scena, aby wysłuchać wójta Czernic Borowych oraz zaproszonych gości. Oprócz Wojciecha Brzezińskiego z najlepszymi życzeniami i słowami uznania do rolników zwrócili się także: wiceprzewodnicząca sejmiku mazowieckiego – Wiesława Krawczyk, Burmistrz Przasnysza – Zenon Szczepankowski, kierownik KRUS'u w Ciechanowie – Mariola Kołakowska a także, w imieniu wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipery wypowiedział się Krzysztof Bieńkowski, który pochwalił kreatywność rolników przy tworzeniu dożynkowych wieńców, a także życzył im dobrego wynagrodzenia za plony.
Wieńce dożynkowe przybyły z Czernic Borowych, Węgry, Rostkowa i Pawłowa Kościelnego. Przedstawicielom parafii pogratulowano i nagrodzono pamiątkowymi kubkami.
Dla publiczności wystąpiła grupa z Klubu JW5699 z Przasnysza, zespoły artystyczne z Czernic Borowych, Gruduska i Pawłowa Kościelnego. W międzyczasie uczestnicy zabawy mogli zasmakować regionalnych dan ze sołectw: Kosmowo, Pawłowo, Kadzielnia, Jastrzębiec, a także Rzęgnowo. Dzieci spędzały czas na zabawie w dmuchanych pałacach i podczas przygotowanych dla nich atrakcji przez grupę LIVE EVENTS. Zebrani bawili się przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Wyróżnieni

Gmina Czernice Borowe postanowiła dodatkowo nagrodzić mieszkańców gminy oraz stowarzyszenia, którzy szczególnie się wyróżniają na tle nie tylko regionalnym, ale również krajowym. Doceniono: Zbigniewa i Lidię Bartosiewiczów, Marzenę i Stanisława Bątkowskich, Agnieszkę i Marka Zalewskich, Koło Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych, Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, Lokalną Organizacja Turystyczną, Przasnyskie Stowarzyszeni Historii Ożywionej, Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie oraz strażaków z wszystkich jednostek OSP z gminy Czernice Borowe. Wójt podkreślał, jak ważne są organizacje działające społecznie.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs dla dzieci i dorosłych. Sprawdzana była wiedza na temat zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie. W młodszej kategorii nagrodzeni zostali: Jakub Sokołowski, Dawid Morawski i Łukasz Czarnecki. W drugim konkursie zwyciężyli: Andrzej Borkowski, Włodzimierz Stolarczyk oraz Janusz Morawski.

KK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB