Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Młodzi miłosierni

2016-09-20 13:59:00 (ost. akt: 2016-09-20 13:57:35)
fot. K. Kujawa

fot. K. Kujawa

Podziel się:

Prawie 9 tysięcy pielgrzymów podczas 34 Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży Przasnysz-Rostkowo. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia było "M jak Miłosierdzie"

Pielgrzymów podzielono na dwie grupy: dzieci i młodzież. Młodsi uczestnicy pielgrzymki spotkali się w Przasnyszu już o godzinie 10:00. Dzieci wzięły udział w zawiązaniu przed kościołem farnym w Przasnyszu, które poprowadził zespół Ttus Tuus z Modlina po czym wyruszyły do Rostkowa. Z Przasnysza wyruszyło 20 grup dzieci. Przyjechały one nie tylko z diecezji płockiej, ale również z sąsiednich.W południe wzięły udział w mszy poprowadzonej przez J. E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, który mówił o niesieniu pomocy bliźniemu, nie tylko poprzez słowa, ale także poprzez czyny. Przypomniał również najmłodszym historię Samarytanina. Pielgrzymka dzieci zakończyła się o godzinie 14:00.
Młodzież spotkała się już na miejscu, w Rostkowie, na placu przy sanktuarium św. Stanisława Kostki (pieszo dołączyła tylko grupa z Przasnysza i Ciechanowa). Młodzi wzięli udział w nabożeństwie ewangelizacyjnym pod hasłem „M jak Miłosierdzie”, prowadzonym przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji im. św. Łukasza Ewangelisty i zespół Eleos. Pielgrzymkę zakończył wieczorny koncert w rytmach reggae w wykonaniu zespołu Rootzmans.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB