środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Festiwal Smaków w Świętym Miejscu

2016-09-27 15:25:00 (ost. akt: 2016-09-27 15:23:43)

Podziel się:

Na placu nieopodal kościoła św. Stanisława Biskupa Męczennika rozstawiono dziewięć namiotów, w których serwowano przepyszne dania. Ze wszystkich smakołyków miał wygrać tylko jeden.

Było cieple, jesienne południe w niedzielę 25 września. Mieszkańcy okolicznych miejscowości zebrali się, aby zasmakować dań sporządzonych przez panie z sołectw wchodzących w skład gminy Przasnysz. Zebrani, przy akompaniamencie muzyki ludowej spożywali pyszności i głosowali na najlepsze danie.

Smaki regionu


Oprócz popularnych w całej Polsce potraw podawano także kilka regionalnych przysmaków. Amatorów dobrej kuchni zgromadziło się wielu, ale nie każdy zdołał zasmakować wszystkiego, chociaż tak by należało, aby ocena była sprawiedliwa. Jedzenia było tak dużo, że uczestnicy mogli się najeść do syta. Serwowano: chłopski garnek, rogale z dżemem, roladę z boczkiem, piwo kozicowe, krupnik, kasza ze skwarkami "kacze żarcie", bigos z plackiem, kluski "rwaki", barszcz z pasztecikami, kluski przecieraki, chleb ze smalcem, pierogi z blachy, kartoflak, pasztet drobiowo-wieprzowy, pierogi z kaszą i ziemniakami. Jeśli któraś z potraw szczególnie przypadała degustatorom do gustu wrzucali oni swój głos do ogromnej szklanej kuli, z której wyłoniono nie tylko najlepsze danie tego dnia, ale także wylosowano nagrodę specjalną.

Więcej w papierowym wydaniu Kuriera Przasnyskiego


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB