Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wizyta wolontariuszy z Rumunii i Brazylii

2016-10-08 11:15:35 (ost. akt: 2016-10-08 11:17:00)

Podziel się:

W ramach projektu KidSpeak  w dniach 12- 16 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu na lekcjach języka angielskiego odbywały się warsztaty edukacyjne ze studentami z Brazylii i Rumunii.

- Nasi goście Victor Magalhaes i Andrea Toma przybliżyli uczniom historię, kulturę i obyczaje swoich krajów. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów w języku angielskim. Ich celem było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz zwrócenie uwagi na wielokulturowość. Istotnym aspektem spotkania z obcokrajowcami była możliwość komunikacji w języku angielskim. Z dnia na dzień uczniowie coraz swobodniej porozumiewali się z Andreą i Victorem - informuje Elżbieta Nowak.
Młodzież spotykała się z wolontariuszami nie  tylko w szkole, ale również po lekcjach. Każdy dzień pobytu pełen był atrakcji i niespodzianek. Andreea i Victor zwiedzili Przasnysz i Opinogórę. Odwiedzili burmistrza miasta i przasnyskie muzeum. Poznali  historię naszego miasta i regionu. Był też czas na wspólną zabawę. Goście wraz z młodzieżą brali udział w miejskich podchodach, ognisku i turnieju szachowym.
- Dla szkoły równie istotne jest to, że udało nam się nawiązać kontakt z uczelnią SGH, przy której działa program. Nie było to ostatnie spotkanie w ramach tego programu. Cieszy nas to, że nasi uczniowie tak chętnie i otwarcie szukali kontaktu z gośćmi i próbowali swoich sił w języku angielskim – mówi Hanna Tomaszewska, dyrektor SP nr 2 w Przasnyszu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB