Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zagrali koncert finałowy

2016-10-09 08:00:00 (ost. akt: 2016-10-08 11:32:23)

Podziel się:

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel udała się na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Zespołów Tanecznych do Francji. Celem wyjazdu była promocja Miasta i Gminy Chorzele oraz powiatu przasnyskiego. Jako jedyna orkiestra reprezentowała całą Polskę.

-Naszymi narzędziami promocji były trzy flagi: flaga z herbem Miasta i Gminy Chorzele, flaga z herbem Powiatu Przasnyskiego oraz flaga Polski. Festiwal odbywał się w dwóch miejscowościach i trwał cztery dni. Pierwszy etap festiwalu był trzydniowy i odbył się w miejscowości Najac. Pierwszego dnia odbyły się koncerty orkiestr i zespołów tanecznych otwierające festiwal. Przed każdym koncertem w ramach promocji czytana była historia Chorzelskiej Orkiestry z zaznaczeniem, że „orkiestra pochodzi z województwa mazowieckiego i powiatu przasnyskiego”. W kolejnych dniach odbyły się parady ulicami miasta - relacjonują uczestnicy.
Podczas parad przed orkiestrą niesione były trzy wyżej wymienione flagi. Parady odbywały się trzy razy dziennie.
-Punktem kulminacyjnym festiwalu była parada w miejscowości Carmaux, w której uczestniczyło osiemnaście grup z różnych krajów między innymi: orkiestra z Martyniki, Litwy, Ukrainy, Francji, Niemczech,Włoch i Czech. Parada była dla wszystkich bardzo wyczerpująca z powodu upału (było ok.+40 stopni). Do przemaszerowania było około trzech kilometrów i trwało to trzy godziny - opowiadają.
Podczas parady komisja wytypowała pięć orkiestr w tym Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Chorzel do odegrania koncertu galowego, gdzie ponownie została odczytana historia orkiestry i jej pochodzenia. W tym czasie na scenie towarzyszyły im trzy flagi: Chorzel, powiatu i Polski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB