środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pierwsze kamery w urzędzie

2016-10-09 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-08 11:36:36)

Podziel się:

Mieszkańcy Przasnysza od wielu lat czekają na miejski monitoring. Inwestycję zwiastują pierwsze kamery, które zostaną zainstalowane na budynku urzędu miasta.

Władze miasta i policja są bezradne na różnego rodzaju akty wandalizmu w Przasnyszu. Wandale czują się bezkarnie, niszcząc ławki, place zabaw. Być może skala problemu gwałtownie zmaleje, gdy w mieście powstanie monitoring. Pierwsze kamery już zainstalowano.
-Zamontowano dwie kamery na budynku urzędu oraz stację roboczą i monitory w pomieszczeniu monitoringu znajdującym się w budynku urzędu. Roboty zostaną sfinansowane z funduszu prewencyjnego PZU w ramach podpisanej umowy. Koszt robót to około 19 300 zł. Wyposażenie studia monitoringu stanowi początkowy etap budowy monitoringu miasta – informuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.
Do tej pory władze miejskie miały dość sceptyczne podejście do monitoringu miejskiego. Studio w budynku urzędu to pierwszy krok do stworzenia miejskiej sieci kamer, która będzie pozwalała na monitorowanie przestrzeni publicznej i wychwycenie przejawów wandalizmu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB