Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

VI Rajd Gwiaździsty

2016-10-09 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-08 11:38:48)

Podziel się:

Na terenie Gór Dębowych Nadleśnictwa Przasnysz miał miejsce VI Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego. Rajd skierowany był do wszystkich, którzy cenią aktywny wypoczynek. Piękna pogoda nie opuszczała uczestników spotkania przez cały dzień.


Organizatorami rajdu oprócz Nadleśnictwa Przasnysz była Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza oraz Starostwo Przasnysz i Starostwo Nidzica.
W południe pod pomnikiem Zacheusza Nowowiejskiego rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, podczas której złożono kwiaty i zapalono znicze. Patron wyścigu wsławił się na terenach naszych ziem jako bohater wojenny, żołnierz wyklęty i wieloletni działacz podziemia niepodległościowego oddając życie za naszą ojczyznę.
Głównym punktem programu był rajd rowerowy przez Góry Dębowe licznie zgromadzonych uczestników oraz rajd pieszy harcerzy z Przasnysza, Czernic i Chorzel. Harcerze przemaszerowali trasę ok. 3 km, śpiewając oraz uczestnicząc w licznych zabawach zorganizowanych przez druhny. Zawodnicy rajdu rowerowego mogli wybrać trasę 8,5 km przygotowaną dla amatorów lub bardziej zaawansowaną trasę 24,5 km. W ostatniej grupie znaleźli się głównie osoby, które zajmują się kolarstwem zawodowo. Po dojechaniu na metę zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.
W tym roku po raz pierwszy został ufundowany przez Starostę Przasnyskiego puchar dla najliczniejszej rodziny, której wszyscy uczestnicy wzięli udział w rajdzie rowerowym na dystansie 8,5 km oraz go ukończyli. Tegoroczni zwycięscy to rodzina Kryszk z Krasnosielca. Po wręczeniu pamiątkowych pucharów przeprowadzony został konkurs wiedzy o Zacheuszu Nowowiejskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a fundatorami nagród była rodzina Nowowiejskich.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB