Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Brąz dla przasnyszanina

2016-10-11 12:39:47 (ost. akt: 2016-10-11 12:41:00)

Podziel się:

Na przełomie września i października Ostrołęka stała się areną zmagań siatkarzy weteranów z 9 krajów Europy, występujących w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn – V Kaman Cup Ostrołęka 2016. Biorące udział w turnieju drużyny występowały w pięciu kategoriach wiekowych: dwóch kobiecych (+35 oraz +40) oraz trzech męskich (+40, +45, +50).

Wśród uczestników zawodów nie zabrakło wielkiego pasjonata siatkówki, przasnyszanina Waldemara Krynickiego, który dawniej będąc zawodnikiem Zrywu Pułtusk, zdobył z tą drużyną brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.
Reprezentant naszego miasta zagrał w kategorii +50 w zespole Basten Kamieniec KS Stal Grudziądz. W tejże grupie znalazło się łącznie sześć ekip. Oprócz drużyn z Polski(z Kielc i Ostrołęki), przasnyszaninowi i jego drużynie przyszło się zmierzyć również z ekipami z Białorusi i Łotwy.

Mecze grupowe obfitowały w wiele emocjonujących pojedynków, w których można było zobaczyć wiele efektownych i ciekawych zagrań, niespodziewanie odwracających losy końcowych wyników. Każde spotkanie stało również na wysokim poziomie technicznym, gdyż każda drużyna składała się z siatkarzy związanych od najmłodszych lat z tą dyscypliną sportu.

Ostatecznie zespół Waldemara Krynickiego zdobył trzecie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Piłce Siatkowej. Jest to ogromny sukces dla tejże drużyny, choć pozostał w nich duży niedosyt, gdyż tylko ,,łut szczęścia” w jednej z kluczowych akcji sprawił, że nie mogli powalczyć o pierwsze miejsce, a musieli zadowolić się brązowym medalem.

Na zakończenie turnieju przygotowano efektowną oprawę z konfetti w roli głównej. Zamknięcia turnieju dokonał wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, a nagrody najlepszym zespołom wręczali - razem z wiceprezydentem Płochą - miss Polski 2014 Ewa Mielnicka, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, radni Grzegorz Milewski, Jan Rzewnicki i Edward Górecki oraz przedstawiciele Kaman Volley - Zbigniew Obrębski i Krzysztof Malczewski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB