Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa!

2016-10-13 14:01:00 (ost. akt: 2016-10-14 13:25:20)

Autor zdjęcia: KPP Przasnysz

Podziel się:

Od września za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu przasnyskiego zgłosili 31 zagrożeń na terenie powiatu z czego 3 do chwili obecnej zostały potwierdzone. Policjanci na bieżąco sprawdzają otrzymane zgłoszenia.

W związku z wprowadzeniem w Polsce "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacji mobilnej "Moja Komenda" 07 października w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu odbyła się konferencja prasowa. Tomasz Łysiak Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu przedstawił koncepcję pracy dzielnicowego oraz działanie aplikacji „Moja Komenda”. W związku z personalnymi zmianami na stanowiskach dzielnicowych komendant przedstawił uczestnikom spotkania nowych dzielnicowych z ich rejonami służbowymi. Omówił jak należy korzystać z narzędzia jakim jest mapa zagrożeń i kontakt z dzielnicowym, zachęcał do korzystania w sposób rozsądny z aplikacji. Zapewniał, że każde naniesione na mapę zagrożenie będzie analizowane przez Policję. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców powiatu przasnyskiego.

Zgłoszenia mieszkańców sprawdzają się

W dniu konferencji, wieczorem, około godz.19:20 weryfikując otrzymane zgłoszenie o przekraczaniu dozwolonej prędkości na ul. Kolejowej w Przasnyszu policjanci zatrzymali na odcinku ul. Polna ul. Gołymińska 22-letniego przasnyszanina kierującego peugeotem . Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. Konsekwencją brawurowej jazdy było zatrzymanie mężczyźnie prawa jazdy oraz mandat karny i punkty karne.

Jakie niebezpieczeństwa w powiecie?

W Przasnyszu na ul. Kolejowej przekraczana jest prędkość, a na nieopodal ul. Żwirki i Wigury można zauważyć oznaczoną butelkę i znak procentów na żółtym tle co oznacza spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. W Krzynowłodze Małej na skrzyżowaniu dróg: powiatowej oraz wojewódzkiej widnieje czerwone oznaczenie "Zła organizacja ruchu drogowego". W Chorzelach przy ul. Cementarnej zaznaczono strzykawkę na żółtym tle, oznacza ona "używanie środków odurzających". Obecnie najwięcej zagrożeń zostało zgłoszonych w województwie małopolskim (prawie 4 tysiące). Z mapy można skorzystać wpisując w wyszukiwarkę: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB