środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Trzy rekordy i złoto dla Bartka

2016-10-18 12:31:05 (ost. akt: 2016-10-18 12:31:25)

Podziel się:

Aż trzy rekordy Polski i złoty medal przywiózł z Warszawy nasz rodzimy sportowiec Bartek Kiersikowski. Oprócz tytułu Mistrza Polski ma już na koncie wicemistrzostwo Europy oraz brązowy medal Mistrzostw Świata.

Od 8 do 9 października w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów lat 18-23 w Trójboju Siłowym Klasycznym. Ludowy Klub Sportowy „Grom” Przasnysz reprezentował Bartłomiej Kiersikowski w kat. do 74 kg. Wywalczył złoty medal, bijąc trzykrotnie rekordy Polski należące do niego - w przysiadzie 192,5 kg, 200,5 kg oraz w trójboju siłowym 540,5 kg. Kiersikowski wyprzedził drugiego zawodnika aż o 38,5 kg w trzech bojach.
- Bartek to aktualny Wicemistrz Europy w kategorii do 74 kg z Estoni, brązowy medalista Mistrzostw Świata z Kilen USA, mistrz Pucharu Polski w kategorii Open w trójboju siłowym klasycznym z Dąbrowy Górniczej. Rok 2016 był uwieńczeniem jego ciężkiej pracy, jaką wykonał na treningach. Jego upór, sumienność, zawziętość, dążenie do coraz lepszych rezultatów spowodowały, iż stał się wybitnym sportowcem na północnym Mazowszu - mówi trener Cezary Pykała. Kiersikowski jest wychowankiem Ludowego Klubu Sportowego GROM, trenowanym przez Cezarego Pykałę. Jest uczniem trzeciej klasy LO im. KEN w Przasnyszu.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie

Na starcie stanęło 180 zawodników i zawodniczek z całego kraju, wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy, rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatnich podejść. Start Bartka był udany.
- Szczególne podziękowania dla Jolanty Święch i Jana Kocięckiego, Macieja Witkowskiego, Marcina Szczepkowskiego, Waldemara Trochimiuka burmistrza Miasta Przasnysz, Zenona Szczepankowskiego starosty przasnyskiego, Marka Walędziaka przewodniczącego Rady Powiatu, Krzysztofa Szczepańskiego dyrektora MOSIR w Przasnyszu oraz wszystkich, którzy nam pomagają i kibicują – dziękuje Cezary Pykała.
W najbliższych zawodach w Knurowie na Śląsku weźmie udział 5 zawodników LKS GROM Przasnysz, którzy wystartują w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżą

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB